5 головних помилок жіночого фітнесу

5 головних помилок жіночого фітнесуВсім відомий вислів «у знанні – сила». Нехай це штамп, але це правда. Чим більше ви знаєте про здоров’я та фітнес, тим вище будуть ваші шанси на успіх. Зворотне твердження теж справедливе. В ході досліджень тренувального процесу жінок, з’ясувалося, що найчастіше кращій половині людства не вдається отримати бажаний результат, тому що вони не уявляють, що і як потрібно робити. Існує маса варіантів вирішення поставлених завдань, але пасток і тупикових гілок на цьому шляху ніяк не менше, а, можливо, навіть більше. Ці обманні стежки приведуть вас до травм, падіння результатів і повної втрати будь-якої мотивації. Ми відібрали 5 головних помилок жіночого фітнесу. Дізнайтеся, що це за помилки і як їх уникнути!

Не починайте тренувальну програму без попереднього збору інформації. Оскільки квест на зміцнення здоров’я вам належить проходити протягом усього життя, вкрай важливо вже на першому рівні засвоїти фундаментальні основи тренувального процесу і правильного харчування. П’ять помилок, про які піде мова, часто-густо зустрічаються серед новачків, які роблять перші кроки і набивають перші гулі на тренуваннях. Уникайте помилок, і ви станете розумною, щасливою і успішною прихильницею фітнесу.

Помилка 1. Зловживання кардіо

Багато жінок свято вірять в розповсюджене твердження, що кардіо робить їх стрункішими, а силовий тренінг – спортивними та мускулистими. Більшість жінок прагнуть мати низький вміст жиру і хочуть бути в прекрасній формі, вірно? Так от, щоб позбутися від жирового прошарку і отримати красиве тіло, ви просто зобов’язані включити в тренувальну програму хоч якісь силові вправи!

По мірі набору м’язової маси, ваше тіло за одиницю часу зможе спалювати в чотири рази більше калорій, ніж раніше, навіть під час сну! Чи варто говорити, що левовій частці жінок стане в нагоді таке зростання інтенсивності основного обміну.

Багато жінок вважають, що кардіо робить їх стрункішими, а силовий тренінг – спортивною та мускулистою

Багато жінок вважають, що кардіо робить їх стрункішими, а силовий тренінг – спортивною та мускулистою

Не потрібно повністю відмовлятися від кардіо. Якщо ви дійсно хочете «зігнати» шар жиру, що покриває новісіньку мускулатуру, обов’язково використовуйте кардіонавантаження. Просто не зациклюйтеся лише на одному кардіо тренінгу.

Щоб уникнути цієї помилки, спробуйте використати універсальну програму тренувань для дівчат.

Помилка 2. Драконівська низькокалорійна дієта

Серед дівчат надзвичайно поширена думка: якщо ви тренуєтеся і майже нічого не їсте, ви втрачаєте вагу. Хоча на короткій дистанції такий підхід може спрацювати, надалі він майже напевно призведе до катастрофічних наслідків. Без бензину ваша машина довго не протягне, точно так само ваш організм може працювати на повних обертах тільки при наявності адекватної кількості палива.

Екстремально-низькокалорійна дієта може призвести до:

 • дефіциту нутрієнтів;
 • втрати м’язової маси;
 • уповільнення метаболізму;
 • занепаду життєвих сил;
 • психічної загальмованості;
 • депресії.

Численні низькокалорійні дієти обіцяють чарівні результати. Наука, однак, говорить про зворотне: при зменшенні енергетичної цінності раціону нижче 800 калорій ви серйозно ризикуєте своїм здоров’ям.

Замість того щоб морити себе голодом, підкоригуйте спосіб життя і створіть здоровий баланс між споживанням калорій та фізичною активністю.

Поради, як уникнути цієї помилки:

 • Знайдіть тренера, дієтолога або лікаря, який визначить вашу енергетичну потребу або обирайте дієти, які дають як мінімум 1 200 калорій в день. Намагайтеся не втрачати більше 1 кг в тиждень. Більш різка втрата маси відбувається за рахунок м’язової тканини, що в довгостроковій перспективі знижує ваш жироспалюючий потенціал.
 • Якщо хочете втратити вагу швидше, додайте 45-хвилинну кардіо сесію до своєї стандартної тренувальної програми.
 • Обов’язково включайте в раціон здорові жири, вуглеводи та протеїн.

Помилка 3. Нескінченне повторення одних і тих же вправ

Новачки часто обережні та вибирають більш-менш знайомі вправи, які вони можуть виконувати без зайвого ризику. Подекуди така тактика спрацьовує, але точно не у фітнесі та не у здоровому способі життя.

Постійне варіювання вправ гарантує, що ваш організм піддається безперервним випробуванням

Постійне варіювання вправ гарантує, що ваш організм піддається безперервним випробуванням

Повторення одних і тих же вправ з дня у день призведе до нудьги та емоційного вигоряння, і дуже скоро ви опинитеся на тренувальному плато. Постійне варіювання вправ гарантує, що ваш організм піддається постійній перевірки на міцність!

Поради, як уникнути цієї помилки

 • Намагайтеся постійно змінювати кількість повторень, підходів, темп та амплітуду рухів у вправах.
 • Не зациклюйтеся на тренажерному залі. Прогулянки пішки, плавання, біг підтюпцем і велосипед – відмінні способи перемикатися і при цьому залишатися у формі.

Помилка 4. Тренування абияк

Більшість людей не дуже напружуються в спортзалі, і тому не досягають бажаних результатів. Просто переступити поріг тренажерного залу і підняти 5-кг гантелі – цього недостатньо. Щоб кардинально змінити своє тіло, потрібно піддати його стресу.

Вчені з Університету Нью-Мексико встановили, що тренування у високоінтенсивному темпі приносять більше користі, ніж робота в розміреному ритмі. Список переваг включає прискорення жирового обміну і зниження ризику кардіоваскулярної патології.

Поради, як уникнути цієї помилки

 • Придбайте пульсомір, який підкаже вам, наскільки активно ви спалюєте калорії. Не дуже покладайтеся на датчики кардіо тренажерів, вони не завжди точні.
 • Використовуйте шкалу індивідуального сприйняття навантаження для оцінки інтенсивності тренувань.
 • Включайте прийоми інтервального тренінгу в своє кардіо тренування. Чергуйте 30 секунд спринту з хвилиною ходьби протягом 20 хвилин.

Помилка 5. Нереалістичні очікування

Якщо з усієї статті ви зможете винести тільки одну думку, нехай це буде п’ята помилка: поставте нездійсненні завдання, і ваші результати (точніше їх відсутність) зроблять продовження тренувань практично неможливим. Ваші цілі повинні бути адекватними, як в якісному, так і в кількісному відношенні.

Поставте нездійсненні завдання, і відсутність результатів зробить продовження тренувань практично неможливим

Поставте нездійсненні завдання, і відсутність результатів зробить продовження тренувань практично неможливим

Наприклад, замість того, щоб розраховувати схуднути на 5 кг за місяць, поміняйте мету: «За один місяць я хочу скинути 3-5 кг, зарядитися енергією і зменшити товщину жирового прошарку». Визначивши для себе кілька завдань та критеріїв оцінки, ви піднімете свої можливості до небес.

Жінки нерідко роблять собі ведмежу послугу і намагаються рівнятися на успіхи і досягнення інших. Але те, що ваша найкраща подруга скинула за останній місяць 7 кг, зовсім не означає, що ви зобов’язані скинути стільки ж, більш того, не варто навіть прагнути до цього.

Ваш шлях до здоров’я – це ваш шлях, і не треба ні на кого орієнтуватися. Навколишні можуть стати джерелом натхнення та додаткової мотивації, але вони не зроблять за вас вашу роботу.

Поради, як уникнути цієї помилки

 • Визначте якісні і кількісні цілі і запишіть їх на папері.
 • Не порівнюйте свої цілі з цілями та досягненнями оточуючих.
 • Не квапте події, прогресуйте крок за кроком, і не звинувачуйте себе, навіть якщо час від часу ви будете тупцювати на місці.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.