Алкоголь, паління та спорт: як шкідливі звички впливають на фізичну активність

Алкоголь, паління та спорт: як шкідливі звички впливають на фізичну активністьПісля активного тренування в спортзалі деякі з нас не відмовляють собі у задоволенні випити кухоль пива або викурити сигарету. Питається, навіщо? Звичайно ж фізична активність і спорт – важлива та потрібна справа для підтримання здоров’я і молодості, але у поєднанні з алкоголем і нікотином ефект від спорту може бути зовсім іншим, навіть кардинально іншим. Чому все таки слід відмовитись від паління та вживання алкоголю, особливо, якщо ви займаєтесь бодібілдингом – читайте у цій статті.

Зайняття спортом компенсують шкідливі звички: чи так це?

Існує поширена думка про те, що користь від фізичної активності та спортивних тренувань легко компенсує шкоду від алкоголю і тютюну. Насправді ж ставити знак рівності тут абсолютно неприпустимо. Алкоголь і нікотин шкідливі, в незалежності від того, скільки пробіжок ви робите в тиждень або яку вагу витискаєте у жимі лежачи.

Спиртне і тютюн, а також компоненти, що містяться в них – токсичні. Це – отрута для організму. Ви лікуєте отруєння неякісною їжею або чадним газом, при яких в організм потрапляють токсичні речовини, за допомогою спорту? Звичайно, що ні. Тоді на чому ж грунтуються висновки про те, що паління і алкоголізм не приносять шкоди людям, які активно займаються спортом?

Чому алкоголь та спорт несумісні

Організм реагує навіть на невелику порцію етанолу, що потрапляє в нього разом з алкогольними напоями. Відразу ж частішає пульс, серце відчуває подвійне навантаження. Якщо часто вживати алкоголь, то спільно з тренуваннями ви забезпечите серцю постійні перевантаження.

Токсичний вплив спиртного на м’язи та нервову систему, знижують синтез протеїнів у м’язовій тканині. Тому, при регулярних заняттях у спортзалі упереміш з вживанням спиртного м’язове зростання сповільнюється на 20-25%.

Якщо ви займаєтеся фітнесом, бодібілдингом, силовими видами спорту, тощо, в надії побудувати красиве тіло, наростити м’язи або навпаки – прибрати зайві кілограми і регулярно при цьому вживаєте час від часу алкоголь, то помітного результату спортивні заняття не дадуть.

Спиртне, яке викликає легке сп’яніння – це 1 пляшка пива або 50 г горілки або 2 склянки (200 г) вина. Така доза дорівнює пропуску одного тренування. Якщо ж ви вживаєте більше – то можете підрахувати самі, яку шкоду наносите своєму організму.

Як паління впливає на заняття спортом

При палінні сигарет найбільше страждають легені. У курця дихальні шляхи звужуються, дихати стає важче. Спортсмен, що палить, недоотримує потрібну йому кількість кисню при тренуваннях, оскільки його легені відчувають подвійне навантаження. Чадний газ, що міститься в сигаретному димі сприяє розвитку гіпоксії – кисневого голодування. Органи та тканини курця, який займається спортом, працюю в режимі постійного дефіциту кисневого збагачення. І тому спортсмени-курці частіше отримують травми та швидше втомлюються.

Як сумістити тренування, алкоголь та тютюн

Правильна відповідь – ніяк. Чому – ви вже прочитали вище. Однак багато людей ходять в спортзал і продовжують пити та палити. Якщо результати від занять фітнесом або бодібілдингом для вас дійсно важливі, то доведеться жертвувати вечірками по вихідних з розпиванням алкоголю, не кажучи вже про те, що серед тижня пити спиртне теж не слід. Келих вина раз в тиждень – це більш-менш допустима норма алкоголю для тих, хто активно займається спортом і чекає від цього результатів.

Про шкоду нікотину медики «сурмлять» привселюдно, тому в незалежності від того, займаєтеся ви спортом або ні, краще відмовитися від цієї шкідливої звички. Якщо ж ви тільки плануєте зайнятися спортом і є курець зі стажем, то перед початком тренувань буде абсолютно не зайвим пройти обстеження у лікаря. Це допоможе оцінити стан здоров’я і підібрати початковий комплекс допустимих фізичних навантажень.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.