Чому потрібно робити станову тягу.

Чи потрібно виконувати станову тягуСтанова тяга – базова вправа у пауерліфтингу та бодібілдингу. Це одна з базової трійки у силовому триборстві. Про те, вона не користується такою шаленою популярністю у новачків, як скажімо жим лежачи штанги від грудей чи вправи на біцепс. А даремно!

У цій статті спробуємо дати відповідь на такі питання: чи потрібно робити станову тягу і чому саме потрібно.

Не дивлячись на те, що станова тяга ніколи не користувалася особливою пошаною у новачків, сьогодні, навіть ті, хто тільки починає займатися пауерліфтингом чи бодібілдингом, розуміє, що станова тяга, будучи найбільш комплексною, універсальною і базовою вправою, являє собою надійну основу для велетенської маси м’язів .

Новачки в даному виді спорта не люблять станову тягу через її високого рівня небезпеку травмуватись в разі неправильного виконання вправи. Крім того, переважна більшість новачків, перш за все, прагнуть закачати біцепси і груди, не розуміючи, що виконуючи одні лише ізольовані вправи на ці групи, якихось особливо видатних результатів не досягти. До того ж, без сильних ніг і спини, результати також явно будуть відрізнятися від того, до чого прагнуть починаючі спортсмени.

Ще одна помилка новачків при виконанні досить важких підйомів на біцепс, в тому, що вони не можуть підняти велику вагу через слабкі біцепси. Насправді ж їм просто важко втримати рівновагу, тому що, як спина так і ноги недостатньо сильні. Правильно виконуючи станову тягу, ви не тільки зможете дуже добре укріпити ці м’язи, але і зробите їх набагато сильнішими, ніж вони були до цього, без станової тяги. Ну а якщо ж ви хочете накачатися комплексно, то сильна спина і ноги – це та сама основа, без якої домогтися  бажаного видається малоймовірним.

Для м’язів плечового пояса немає кращої опори, ніж сильна розвинена спина. Саме вона дозволить групам м’язів плечового пояса проявляти більш потужні зусилля під час вправ. Те ж саме стосується і ніг, у них, по суті, та ж функція – надійна опора. Крім цього, якщо ваша власна вага досить невелика, робочі ваги також будуть невеликими. А найбільше м’язової маси дають саме спина і ноги.

Станова тяга – це сама вдала вправа, яка дозволяє закачувати ці дві групи м’язів максимально ефективно. Якої-небудь подібної альтернативи становій тязі просто не існує. Тому, можна сказати, що саме станова тяга веде більшість атлетів до їх головної мети – до приросту великої маси тих груп м’язів, які є основними.

Колись представники спортивних наук серйозно взялися вивчити вплив станової тяги на приріст м’язової маси. І коли вони почали дослідження, вони були дуже здивовані. Здивування було обумовлено тим, що сукупна сума надбавки у м’язовій масі не укладалася простим додаванням приросту двох м’язових груп. У результаті наукових досліджень, вчені довели, що саме станова тяга є саме тією вправою, яка здатна викликати рекордний рівень синтезу тестостерону і гормонів росту в організмі, які є основними анаболіками. Тому, звідси можна зробити висновок, що саме станова тяга призводить до швидкого розвитку не тільки ніг і спини, але і всієї мускулатури тіла в цілому.

А ви виконуєте станову тягу під час своїх тренувань? Яку максимальну вагу ви тягнете? Діліться своїм досвідом у коментарях, буде всім цікаво.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Чому потрібно робити станову тягу.: 3 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.