Дізнайся хто ти! Типи тілобудови.

Три типи тілобудовиВсі ми різні. Особливо це помітно в годину пік у переповненому автобусі, коли хтось впирається головою в стелю, а хтось намагається підстрибнути вище, щоб ковтнути хоч трохи свіжого повітря, якого йому явно не вистачає через надмірну вагу і маленький зріст. Незважаючи на ці відмінності, всі люди єдині в бажанні мати прекрасну статуру. Це нормально! Людині властиво прагнути до ідеалу. Тільки не всі готові пожертвувати своїми звичками, найчастіше шкідливими (смачною вечерею пізно ввечері, відсутністю режиму і т. д.), щоб досягти його.

Прийшовши в спортзал і почавши займатися, молодий атлет через деякий час помічає, що прогрес у всіх йде по-різному. Хтось ходить пару разів на тиждень і буквально грає мускулами, а хтось, невпинно піднімаючи штангу, залишається практично на колишньому рівні. Звичайно, факторів, що впливають на набір м’язової маси, багато, і поступово ми розглянемо їх всі, але все ж найбільший вплив має тип статури, який закладений в кожній людині на рівні генетики.

Фізіологи виділяють три типи статури: ектоморфний, мезоморфний і ендоморфний.

Мезоморф відрізняється мускулатурою, яка від природи (без жодних тренувань) сильна і помітна. Для нього також характерна майже повна відсутність жиру. Тулуб у таких людей масивний, кістки товсті, а м’язи об’ємні. Саме мезоморфи мають найбільші шанси домогтися значущих успіхів у бодібілдингу. Наскільки красивими будуть м’язи – це інше питання, але потенціал для їх росту і набору сили величезний (набагато більше, ніж у людей з іншим типом статури). Відзначу також, що мезоморфи, в свою чергу, діляться на ектоморфних і ендоморфних, тому не всі вони можуть наростити однаково рельєфну мускулатуру.

У ендоморфа тіло округле і м’яке, в ньому високий відсоток жирової тканини. Такі люди зазвичай не люблять займатися спортом. Будь-якому починаючому бодібілдеру-ендоморфу складно домогтися атлетичних змін у своєму тілі, адже спочатку треба позбавитися від зайвого жиру, а це справа непроста!

У ектоморфа худорлява статура, довгі, тонкі кістки, худі мускули і мало жиру. Яскраво виражені ектоморфи менш всього схильні до занять бодібілдингом. Таких людей в спортзалах зустрінеш рідко, скоріше, як виняток, який тільки підтверджує правило. Зазвичай це не “чисті” ектоморфи, які володіють певними фізіологічними особливостями, що дозволяють їм “качати масу” швидше, ніж це вдається яскраво вираженим представникам даного типу.

Наглядний приклад типів тілобудови

Наглядний приклад типів тілобудови

За допомогою спеціальної дієти і правильно підібраною системи вправ, що підходять саме для вашого типу тілобудови, її можна змінити. Ендоморф здатний скинути зайві кілограми і продемонструвати всім струнку фігуру, яка ховається під ними. Ектоморф в змозі розширити кістяк і за рахунок цього наростити цілком вражаючу мускулатуру.Тим більше, що яскраво виражених ендоморфів або ектоморфів дуже мало. В основному люди являють собою змішання рис, притаманних різним типам тілобудови. Тільки під впливом способу життя і харчування відбувається нахил в ту або іншу сторону.

Щоб визначити свій тип тілобудови, виміряйте обхват зап’ястя. Для дорослих чоловіків середнього зросту прийнята наступна шкала: якщо даний показник знаходиться в діапазоні від 15 до 17,5 см, це вказує на крихкий кістковий фундамент, від 17,5 до 20 см – на середній, а понад 20 см – на потужний. Зазвичай обхват зап’ястя пропорційний обхвату щиколотки, який майже завжди на 5-6 см більше. Проте в деяких людей нижня половина тіла масивніше верхньої: наприклад, зап’ястя може мати в обхваті 16,5 см, а кисть – 25 см. Буває і навпаки, коли щиколотки майже не відрізняються від зап’ясть.

Незалежно від результатів даного тесту занепадати духом не варто – самі по собі вони ще не означають, що ви не зможете добитися вражаючих успіхів у бодібілдингу, просто доведеться трохи більше попрацювати. Будьте впевнені: ви зможете змінити своє тіло, з якого б рівня не почали. Найважливіша його частина-це голова. Були б знання та бажання, а з ними можна творити дива!

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.