Ізолюючі вправи.

Ізолююча вправа

До ізолюючих вправ відносяться такі вправи, які спрямовані на якісне опрацювання однієї групи м’язів або одного м’язу, при їх виконанні бере участь, як правило, тільки один суглоб з одного боку тіла.

Ізолюючі вправи не підходять для розвитку сили або збільшення м’язової маси, вони застосовуються для якісного опрацювання відстаючих м’язів. Приміром дельтовидний м’яз складається з трьох пучків, якщо один з пучків відстає у розвитку, то його потрібно задіяти за допомогою ізолюючих вправ.

Інше визначення – ізолюючими або ще ізоляційними – називають вправи, при виконанні яких завжди задіяна тільки одна група м’язів або одна м’яз, що працює ізольовано і тільки один суглоб. Ці вправи зосереджені на якісному пропрацюванні лише одного м’яза.

Ізолюючі вправи ще називають шліфувальними вправами, так як саме вони відшліфовують ваші м’язи і надають їм рельєфу і правильного вигляду. Ці вправи є допоміжними, вони виконуються лише після базових вправ і дають вам можливість доопрацювати цільовий м’яз або, як було сказано вище, пропрацювати відстаючий і викликати процес його росту.

Ізолюючі вправи виконуються з гантелями, в спеціальних пристроях або тренажерах.

Новачки взагалі не повинні застосовувати у своїй програмі ізолюючі вправи, оскільки вони, як правило, менш ефективні і не принесуть бажаного результату. Їм не рекомендується в перший рік занять вдаватися до виконання ізолюючих вправ, так як м’язова маса ще занадто мала для шліфування м’язів. Невід’ємна частина тренувань новачків – це базові вправи, так як саме вони дозволяють набрати м’язову масу.

Надалі, коли буде набрана достатня м’язова маса, для отримання найкращого ефекту від тренувань, в програми тренувань разом з базовими вправами слід включати і ізолюючі вправи, але не більше ніж 20%.

Тренувальна програма, що складається тільки з базових вправ, дає менший м’язовий приріст, ніж ці ж базові вправи, але доповнені ізоляційними. Чому це відбувається? Адже ці вправи не спрямовані на зростання м’язів, з їх допомогою можна тільки добре шліфувати м’язи і робити їх більш рельєфними. Вчені пояснюють це тим, що базові вправи лише тільки запускають механізм росту тканини м’язів, а ізолюючі вправи дають можливість для розширення тонкої капілярної сітки в м’язовій тканині. Відбувається наповнення м’язів кров’ю і поживними речовинами, що й забезпечує зростання м’язових волокон.

Доповнення базових вправ ізолюючими буде основою успіху в накачуванні величезних м’язів.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.