Коли слід припинити тренування. Різні рівні болю.

Припинення тренування при боляхГоворити собі «стоп» не найкращий з варіантів при тренуваннях, однак, є моменти, коли слід зупинитися. Чи отримаєте  ви травму, або у вас просто виникає думка про можливість отримати травму в результаті перетренування, вам слід звернутися до вашого лікаря. Він допоможе вам провести чітку різницю між дискомфортом, відчутним після тренування, і болем, пов’язаним з травмою або пошкодженням. Важливо запобігти сильному пошкодженню (припинити виконання вправи і звернутися за порадою до кваліфікованого фахівця) і знову повернутися в звичну колію тренувальної програми якомога раніше після отриманої травми.

Існують рівні болю, які допомагають Вам приймати правильне рішення щодо тренінгу, порадитись з вашим лікарем, або просто відмовитися від продовження тренувань.

Рівень 1: Біль, яка з’являється після завершення тренування, але проходить у цей же день.

Рівень 2: Біль, яка починається під час тренування, але не настільки сильна, щоб не були в змозі продовжувати тренуватися.

Рівень 3: Біль, яка починається під час тренування, але фактично обмежує вашу рухову активність і в кінцевому рахунку не дозволяє вам продовжувати тренуватися.

Рівень 4: Біль, яка триває, навіть тоді, коли ви не тренуєтеся, і постійно нагадує вам про себе, навіть якщо ви займаєтеся легкою фізичною активністю.

Не треба бути лікарем, щоб при перших рівнях болю, за допомогою прикладання льоду, скорочення тривалості та інтенсивності тренування, патентових болезаспокійливих засобів або анальгетиків домогтися припинення болю.

Найчастіше ослаблення ефекту первинного і подальшого пошкодження сприяє обмеження запалення і набряклості. Лід, підняте положення пошкодженої частини тіла і протизапальні лікарські засоби можуть виявитися ефективними при початковому лікуванні.

Ні в якому разі не можна загострювати ситуацію, ігноруючи очевидні больові сигнали і продовжуючи старанно тренуватися. Якщо біль і відчуття дискомфорту стають досить сильними, то, як правило, це питання самообмеження. Іншими словами, якщо у вас залишилося хоч трохи здорового глузду і ви прислухаєтеся до свого тіла, то використайте розумний підхід і скажіть собі: «СТОП!». Якщо у Вас з’явилися симптоми  рівнів болю 3 або 4, то обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.