Кистьові ремені – коли сили вже не вистачає

Кистьові ремені – коли сили вже не вистачаєКоли ви бачите в тренажерному залі культуриста в рукавичках, то розумієте, що цей хлопець серйозно тренується. Ну а якщо крім рукавичок у його арсеналі є ще і кистьові ремені, значить, він має намір йти у процесі тренінгу до кінця. Чи так це? Для чого використовуються кистьові ремені, або як їх ще називають лямки? Чи не зашкодить постійне використання кистьових ременів тренувальному процесу? На ці та інші питання спробуємо відповісти у цьому матеріалі.

Для чого використовувати кистьові ремені?

На просунутому етапі тренувань робочі ваги стають занадто великими, і сили кистей вже не вистачає, щоб до кінця витримати багатоповторний тяговий сет. Малі м’язи, як відомо, здають першими. Так що, передпліччя закономірно рано чи пізно «підводять» масивні м’язи спини. Саме ремені дозволяють намертво примотати кисті до грифу. Тим самим кисті, разом з передпліччями ніби «вимикаються» з роботи, і ви виконуєте тяговий сет без перешкод.

Чи не шкідливі кистьові ремні?

Так, за все доводиться платити. В процесі силового тренінгу кисті також нарощують свою силу. Використання кистьових ременів блокує цей процес.

Довгий період застосування ременів іноді може привести до парадоксального ефекту обвального падіння сили кистей рук і дистрофії м’язів передпліч. Причини цього явища суто медичні. Лямки травматично перетискають зап’ястя та призводять до омертвіння нервових волокон, що ведуть до м’язів передпліччя. У будь-якому випадку, використання ременів, хоча і підвищує інтенсивність тягових сетів, має неприємний побічний ефект у вигляді зниження сили хвата.

У застосуванні ременів потрібна міра!

Якщо ви прийшли в тренажерний зал, щоб тренувати спину, не варто використовувати лямки від першого повтору до останнього. Перші сети будь-якої вправи завжди робіть «голими» руками, без ременів. Коли відчуєте, що кисті втомилися, надягайте ремені. При такому підході інтенсивність всіх сетів вийде однаково високою, але і кисті отримають свою частку тренувального навантаження.

Новачкам взагалі не рекомендується на перших порах користуватись кистьовими лямками, аж допоки не окріпнуть передпліччя.

Також не використовуйте кистьові ремені з метою впоратися з вагами які не можуть підняти ваші м’язи. Якщо ви піднімаєте вагу, яка більша тої, з якою ви можете впоратися, ви можете розтягнути м’язи або навіть зламати кістки.

Схема фіксація рук за допомогою кистьових ременів

Схема фіксація рук за допомогою кистьових ременів

На етапі силового тренінгу ремені не потрібні!

Якщо ви тренуєтеся циклічно та періодично, переходьте на малоповторний тренінг, у вас з’являється шанс попутно розвинути силу кистей. Як показує досвід пауерліфтингу, в діапазоні 2-6 повторень кисті зберігають свій потенціал і не обмежують результат руху. Якраз з цієї причини пауерліфтерам і важкоатлетам на змаганнях заборонено застосування ременів. У них просто немає потреби. Коли приступите до суто силових тренувань, навмисно відмовтеся від кистьових ременів. Вдосконалюйте силу «живого» хвата!

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.