Навіщо періодично міняти програму тренувань?

Чому треба періодично міняти програми тренуваньЯк всім відомо, при заняттях бодібілдингом чи силовими тренуваннями в цілому, потрібно періодично міняти свою програму тренувань. Давайте у цій статті поговоримо якраз про те, чому так необхідно міняти програму тренувань і про те як це можна правильно робити.

Отже, що ж стається з організмом, коли ви досить довго тренуєтесь строго за однією програмою тренувань, абсолютно нічого не міняючи?

Виникає звикання м’язів до одноманітних навантажень, і відповідно знижується ефект від тренувань. Ви помічали, що коли ви розпочинаєте тренуватись по новій програмі, у вас, як правило, хороший прогрес. Поступово прогрес сповільнюється, і в підсумку ви виходите на, так зване, тренувальне плато або застій результату (коли ви тренуєтеся, а результати помітно не покращуються). Якщо продовжувати діяти далі так само  монотонно й одноманітно, то малоймовірно, що результати у вас покращаться. Після того, як ви добре позаймались по будь якій програмі, отримали хороший результат, після того, як ви зняли з цієї програми вершки – потрібно поміняти програму тренувань, і почати подальше просування вперед.

Якщо ви занадто довго займаєтеся по одній і тій же програмі, виникає загальна втома нервової системи. Це може призводити до того, що у вас з’явиться відраза до спортивних занять, у вас буде небажання йти на тренування. Спортом потрібно займатися з задоволенням, вам це має подобатися. Потрібно хотіти йти на тренування, потрібно завжди підтримувати інтерес до занять, а для цього, потрібно періодично міняти програму тренування.

Потрібно змінювати програму тренувань, щоб більш різнобічно розвивати м’язи, щоб використовувати різні вправи, тренувати м’язи в різному режимі, щоб розвивати тіло більш гармонійно.

Скільки ж потрібно займатися по одній програмі тренувань, щоб зберігати хороший прогрес, і інтерес до спортивних занять?

Практика і дослідження показують, що оптимальний час занять за однією програмою – близько восьми тижнів. Це приблизна величина, яка залежить від рівня вашої підготовки, від вашої нервової системи, від самої програми, і від багатьох інших факторів, тому  рекомендуємо тренуватися по одній програмі від шести до дев’яти тижнів. Після цього потрібно замінити програму тренувань.

Що ж потрібно міняти в програмі тренувань?

Зовсім не обов’язково міняти все й відразу,  перевертати все з ніг на голову.

  • Перш за все, ви можете замінити, наприклад, частину вправ, залишити основні базові вправи, і поміняти ізолюючі – допоміжні.
  • Також ви можете змінити число підходів і повторень.
  • Ви можете поміняти тижневий план тренування, порядок вправ по днях тижня, наприклад: ви раніше тренували спину, і біцепс, а тепер будете тренувати спину і плечі в один день, тощо.
  • Ви можете поміняти порядок виконання вправ. Наприклад, ви своє тренування починали з ніг, тепер можете починати з м’язів верху тулуба.

Якщо у вас є улюблена програма тренувань, яка вам дуже подобається, то не обов’язково від неї відмовлятися назавжди. Позаймайтеся – перейдіть тимчасово на іншу програму, і потім, через деякий час поверніться до своєї улюбленої програми тренувань.

За якою би ви програмою не займались, ніколи не лінуйтесь записувати свої результати у щоденник тренувань. Це дасть вам змогу постійно контролювати свій прогрес і вчасно міняти програми тренувань для запобігання настання тренувального плато.

Потрібно сказати, що якщо ви тренуєтесь з персональним тренером, то він вам сам повинен підказати коли і як слід поміняти програму тренувань. Тому проблем з заміною програм тренувань виникнути не повинно. Головне не боятись і експериментувати, не потрібно зациклюватись на чомусь одному, а постійно розвиватись.

Розкажіть у коментарях як часто ви міняєте програму тренувань і які саме зміни ви вносите. Думаємо, що буде всім цікаво почути про ваш досвід.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.