Небезпечні помилки під час тренування.

Помилки при тренуванніПомилок на тренуваннях не так багато. У більшості випадків вони зводяться або до уникнення складнощів, або до слідування застарілим методичним стереотипам.

Помилка 1

Не тренуєте ноги

Більшість новачків в залі найчастіше і найдовше тренують м’язи, які видно в дзеркалі, якщо стояти перед ним без сорочки, – груди, дельти і руки. Але ознака справжнього, багаторічного і успішного атлетизму – це накачаний тил і низ.

Cпина, сідниці і, звичайно ж, стегна з ікрами. Тренування ніг стимулює синтез гормонів, що відповідають за ріст м’язів і силових показників у всіх інших вправах. Одна з кращих (якщо не найкраща) вправа для ніг – це присідання зі штангою на спині. Зведіть лопатки, підніми груди, візьмися за гриф широким хватом і покладіть штангу на трапеції нижче сьомого хребця. Відійдіть від стійок, поставте ноги ширше стегон і, не округляючи попереку, глибоко присядьте. Потужним рухом поверніться у вихідне положення і повторіть знову. Робіть присідання 1-2 рази на тиждень: 3 піжходи по 10 повторів достатньо.

Помилка 2

Занадто довго бігаєте

Біг – це не однозначна втрата часу, але дуже близька до неї діяльність, недарма мода на «оздоровчий» біг вранці поступово, але відходить у минуле. Ваше тіло занадто швидко адаптується до бігу, як до будь-якого часто повторюваного руху, що швидко призводить до застою в тренуванні аеробних можливостей. До того ж звичайний тривалий біг практично не тренує швидкоскорочувальні м’язові волокна, стан яких набагато важливіший для підтримки стабільної ваги і оптимального співвідношення жиру і м’язів. Спробуйте замінити звичайний біг на інтервальний. Стоячи на біговій доріжці, прискоріться на 30 секунд, після чого 1 хвилину активно відпочиньте, потім продовжуйте рух з меншою швидкістю. Повторіть такий цикл 10 разів. Виконуйте таке інтервальне тренування 2-3 рази на тиждень протягом 2-4 тижнів, але не більше. Якщо ж ви намагаєтеся набрати вагу, можете без докорів сумління взагалі виключити будь бігові тренування зі своєї програми, поки не досягнете потрібних вагових параметрів.

Помилка 3

Повільно працюєте зі штангою

Чим швидше ви піднімаєте штангу (або намагаєтеся підняти), тим швидше набираєте форму. Причина в поліпшенні активації швидких м’язових волокон, які володіють великим потенціалом для росту. Спробуйте піднімати штангу вгору як можна швидше, але не порушуючи при цьому техніки. Опускайте же, навпаки, підконтрольно і відносно повільно, затрачаючи на негативну фазу не менше 2 секунд.

Помилка 4

Уникаєте складних вправ

Талановиті атлети ніколи б не стали кращими, якби робили на тренуваннях тільки те, що їм подобається. Старайтесь частіше виконувати самі «неприємні» для тебе вправи: присідання зі штангою, станові тяги, підтягування з обтяженням та інше – у кожної людини свій набір фізкультурних «фаворитів». Пам’ятай, що в дев’яносто дев’яти відсотках випадків саме їх часте виконання гарантує помітне просування результатів, яких ви так чекаєте.

Помилка 5

Використовуєте не ту тренувальну програму

Добре розписана програма тренувань – це ще не все, але точно дев’яносто відсотків успіху.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.