Оптимальний графік прийому протеїну.

графік прийому протеїнуПрийом протеїну після сну:

Середня тривалість сну сім – вісім годин на добу. Протягом цього часу організм не отримує їжу, а це значить, що для підтримки життєдіяльності витрачаються запасені для цього випадку речовини: глікоген, що міститься в м’язах і печінці, а також амінокислоти, отримані внаслідок руйнування м’язової тканини.

Катаболізм м’язів прискорює і збільшена секреція гормону кортизолу, характерна для ранкового часу. Це означає, що для запобігання руйнування м’язів, потрібно відразу після сну прийняти дозу швидких протеїнів. Оптимальний варіант в даному випадку – це сироватковий білок або гідролізат протеїну.

Прийом протеїну протягом дня:

Щоб м’язова маса росла, необхідно вчасно заповнювати амінокислотні запаси. Для цих цілей слід частіше харчуватися і в перервах між прийомами їжі вживати 2-4 порції протеїну по 20 грам. Якщо ви заздалегідь знаєте, що прийом їжі затримується, використовуйте комплексний або повільний протеїн.

Вживання протеїну перед тренуванням:

Не рахуючи звичайних прийомів їжі, за 2 години до початку тренування ви повинні прийняти сироватковий протеїн. Цей протеїн можна замінити BCAA – комплексом незамінних амінокислот, які представляють третину всіх білків мускулатури і застосовуються в якості джерела енергії при інтенсивній роботі м’язів. Якщо ви використовуєте ВСАА, то приймати його потрібно за 20 хвилин до почату тренінгу.

Важливо розуміти, що якщо у крові не буде достатньої концентрації амінокислот, організм не припинить використовувати м’язові тканини як енергетичне джерело. Легкозасвоювані білки підтримають потрібний рівень амінокислот, а значить ваша м’язова маса не зменшиться в ході занять.

Білки після тренування:

Вживання білків після тренування відіграє особливу роль у зростанні м’язів. Резерви глікогену вичерпані, у крові мала концентрація амінокислот і цукру, а значить організм як ніколи готовий до прийому і засвоєння поживних речовин. Щоб запаси вуглеводів і амінокислот якомога швидше заповнити, відразу після тренування потрібно прийняти гейнер. Білок, що знаходиться в гейнері добре засвоюється, а вуглеводи відразу підуть на регенерацію глікогену.

Інсуліновий пік, який забезпечують вуглеводи з високим глікемічним індексом, дозволяє поживним речовинам швидше засвоїтися і відновити втрачені запаси організму. У випадку, якщо ваша мета полягає в тому, щоб не тільки наростити м’язи, але і позбавитися від жирів, відмовтеся від вуглеводної складової – приймайте лише протеїни.

Прийом протеїну перед сном:

Багато хто вважає, що їжа перед сном є запорукою накопичення жирових відкладень. Це справедливо щодо прийому жирів і вуглеводів, але не відноситься до білків. Знову ж зробимо застереження, таке правило застосовується лише для активних людей. Так як під час сну ви не зможете приймати їжу, організм буде черпати енергію зі своїх внутрішніх резервів, тому відновлення м’язів може бути призупинено. Щоб перешкодити нічному катаболізму і дати основні поживні речовини для відновлення м’язів, прийміть за 30 хвилин до сну коктейль повільних протеїнів. Ця суміш забезпечить вам протягом всього сну стабільну концентрацію в крові основних амінокислот.

Прийом протеїнів для промальовування м’язового рельєфу:

Графік прийому протеїнів такий же, як і у випадку зі збільшенням м’язової маси.

Оптимальні години прийому білків при скиданні зайвої ваги:

Для того щоб схуднення проходило ефективно, потрібно приймати достатню кількість білків. Справа в тому, що з їжею ми часто отримуємо недостатню кількість протеїнів, це служить передумовою для початку катаболічних процесів в м’язах, що ніяк не допомагає досягти основної мети.

При схудненні найчастіше практикують більш часті прийоми їжі – 5-6 разів на день. Полегшити це завдання допомагають спеціальні білкові коктейлі, які дозволяють замінити собою 2 або 3 прийоми їжі. Такий протеїновий коктейль не має ні жирів, ні вуглеводів, тому допомагає худнути. У той же час коктейль дає достатньо поживних речовин для росту м’язів, а значить лише сприяє збільшенню ваших силових показників.

Під час схуднення порція білків становить половину від звичайної – 15 г. Коктейль слід використовувати за 2 години перед тренуванням і через 2 години після закінчення тренування. Досягти вашої основної мети допоможуть повільні протеїни, що йдуть в комплексі. Така суміш дасть вам необхідну стабільну концентрацію амінокислот у крові протягом всього тренування.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Оптимальний графік прийому протеїну.: Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.