Особливості тренування за допомогою суперсетів.

Суперсети, особливості тренування1) Подвійний стрес для м’язів

Як стверджують фізіологи, ріст м’язів зумовлює простий механічний стрес, точніше його рівень. Простіше кажучи, більше стресу – більше росту. Або по-іншому: чим інтенсивніше і частіше м’язу доводиться напружуватися, тим більшим він буде. Культуристи до цього додумалися давно. Ось чому, в бодібілдингу завжди в пошані техніка виконання вправ суперсетами.

Так от, суперсети забезпечують більш високий рівень механічного стресу, ніж звичайні вправи. Секрет у тому, що в будь-якій вправі працюють, як основні, так і допоміжні м’язи – стабілізуючі і м’язи-антагоністи. М’язи-стабілізатори напружуються і захищають тим самим наші суглоби. Ну а м’язи-антагоністи «відпрацьовують» фазу опускання ваги, допомагають опустити вагу плавно і підконтрольно.

Візьмемо, приміром, той же підйом на біцепс. Ви піднімаєте вагу силою одного біцепса. Однак розгинання руки (при опусканні ваги) – це не його анатомічна функція, а трицепса. Так що опускання ваги завжди супроводжується його непрямим напруженням. Коли ви майже без паузи переходите до другого руху у суперсеті, припустимо, французького жиму, м’язи міняються ролями. Головним м’язом стає трицепс, а біцепс оптимізує опускання ваги. У підсумку сумарний механічний стрес, пережитий біцепсів і трицепсів, стає більшим, ніж при послідовному виконанні однотипних вправ, а тим більше, при роздільному тренінгу, коли в один день ви качаєте біцепс, а в інший – трицепс.

2) Більш швидке відновлення між підходами

Що таке відновлення? Це вимивання кровотоком з м’язів шлаків і доставка туди поживних речовин. Коли відпочиваєте між звичайними сетами, кровотік в робочому м’язі сповільнюється, а разом з ним втрачає темп відновлення. У разі використання суперсетів робота одного м’язу завжди прискорює кровотік в м’яз-антагоніст. Таким чином, активізується процес більш швидкого відновлення.

Ось тому суперсети переносяться організмом легше, ніж традиційна техніка. За рахунок того ж механізму суперсети дозволяють збільшити обсяг навантажень. Хоча ви робите вправи одну за іншою без відпочинку, робоча вага, кількість сетів і повторів будуть більшими, ніж при традиційному тренінгу.

Відновленню м’язів заважає молочна кислота – побічний продукт м’язового скорочення. Вигнати її з м’язів можна тільки за рахунок посилення кровотоку. Суперсети з гарантією прискорюють перебіг крові, а це гарантія швидкого позбавлення від молочної кислоти. У підсумку після тренування її у ваших м’язах буде менше.

Це дозволяє скоротити інтервал відпочинку між днями тренувань. Ну а чим більше тренувань ви проведете, тим більшими будуть ваші м’язи. Можливо, хтось розчарується, але м’язові обсяги культурист набирає чисто статистично. Той, хто провів більше тренувань завжди масивніший того, хто провів їх менше. (Зрозуміло, що дане правило працює тільки за умови рівної інтенсивності навантажень.)

3) Досить суттєва економія часу

Додаткова перевага одночасного тренінгу м’язів-антагоністів – значна економія часу. Ви поєднуєте вправи, які раніше припадали на різні дні тижня. У результаті число тренувань скорочується до трьох. І це для професійних атлетів, які зазвичай тренуються не менше 4-5 разів за тижневий цикл! До того ж саме тренування і займає не більше 35-45 хвилин.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.