Поради новачкам у бодібілдингу.

Поради новачкам у бодібілдингуОтже, Ви твердо вирішили, що хочете присвячувати частину свого дорогоцінного часу бодібілдингу. Дуже важливо, щоб Ви чітко уявляли собі, чого хочете досягти у бодібілдингу і як багато готові віддати. Для деяких людей бодібілдинг є всепоглинаючим способом життя, а для інших – це просто хобі. Чим більше Ви думаєте про те, чого прагнете отримати від цього виду спорту, тим легше буде встановити відповідні цілі і виміряти свій власний успіх.

У цій статті постараємось навести основні поради для тих хто лише почав займатися бодібілдингом.

Встановлюйте цілі

Коли Ви встановлюєте цілі, то допомагаєте собі досягти того, чого хочете досягти. Ставте перед собою реальні цілі – без них Ви все кинете, так толком нічого не почавши і не досягнувши. Ставте цілі в теперішньому часі, середньостроковій і довгостроковій перспективі з кінцевою метою. Це дозволить Вам успішно пройти через весь процес без будь-яких стресів, щоб постійно не дивитися в майбутнє на одну велику мету, яка здається такою далекою і недосяжною. Насолоджуйтеся процесом – він навчить Вас багато чому про те, ким Ви є, на що здатні і допоможе Вам залишатися мотивованим у майбутньому.

Не бійтесь задавати запитання

Безсумнівно, кожен новачок у бодібілдингу зустрічав в тренажерному залі людину з статурою, якою сам хотів би володіти. Ці люди провели чимало годин із залізом, старанно тренуючись, самовдосконалюючись і задаючи питання. Їх досвід може стати неоціненним для Вашого прогресу. Пам’ятайте, що і вони колись були схожими на Вас, вони як і Ви, ставили питання, щоб краще зрозуміти, як досягти своїх цілей. Зверніться до них за допомогою і запитайте їх, як вони роблять ту чи іншу вправу і яку пораду вони дали б Вам. Ви будите здивовані, як багато всього можна навчитися у них. У бодібілдингу існує безліч ноу-хау. Тому, використовуйте всі доступні ресурси для того щоб навчатися.

Взнавайте нове, читайте

Власне кажучи, це те, чим Ви на даний момент і займаєтеся. Але існує ще безліч інших джерел різноманітної пізнавальної інформації, де будь-який початківець у бодібілдингу може почерпнути знання і добитися успіху. Багато провідних атлетів публікують свої книги і розкривають у них секрети свого харчування, тренувань і свою філософію в спорті. Веб-сайти пропонують незліченну кількість навчальних статей та особисті думки відомих спортсменів. Журнали також пропонують чимало важливих і актуальних відомостей, які можна використовувати в тренуваннях. Освіта є ключовим чинником. Чим більше Ви знаєте, тим кращим Ви станете і тим краще будете розуміти складні процеси власного організму.

Відстежуйте свій прогрес

Не забувайте старанно занотовувати весь процес тренування. Ведіть спеціальний персональний щоденник тренування, у якому записуйте свої успіхи і невдачі, свої тренування, свій раціон і добавки. Якщо Вас запитають сьогодні, які вправи і у скількох повтореннях і з яким результатом Ви виконували три тренування тому, Ви б змогли дати точну відповідь? Більшість людей скаже НІ. Не відслідковуючи точно весь процес тренування, про який прогрес і подальше коригування цього процесу може йти мова?

Тому Ваш щоденник тренування може виявитися дуже сильним мотивуючим засобом. Слідкуйте за своїми робочими вагами, повтореннями і підходами, і якщо у Вас, як і у будь-якої іншої людини є певна мета, Ви завжди будете намагатися стати краще, ніж були вчора. Це зробить Ваші тренування захоплюючими, дозволить дотримуватися дієвого ритму і дасть змогу побачити прогрес, додасть впевненості та мотивації у встановленні ще більш високої планки.

Зберігайте баланс

Багато новачків у бодібілдингу з витріщеними очима кидаються до лавки зі штангою і до посиніння роблять жими лежачи. Так чи інакше, жим лежачи став прямим відображенням того, наскільки та чи інша людина сильна. Однак, правда в тому, що це не так. Деякі новачки вважають своїм обов’язком прокачувати груди 3-4 рази на тиждень. Це те, що Ви ні в якому разі не повинні робити. Ви ж хочете мати збалансовану статуру, і це абсолютно точно не той шлях. Розбийте свій тиждень на декілька частин і в кожній з них качайте одну частину тіла. Ось, наприклад, навіть так:

 • Понеділок – груди
 • Вівторок – руки
 • Середа – ноги
 • Четвер – плечі
 • П’ятниця – спина
 • Суботи – відпочинок
 • Неділя – відпочинок

Або ще більш легкий варіант з прокачуванням декількох груп м’язів за одне тренування:

 • Понеділок – груди, спина
 • Вівторок – відпочинок
 • Середа – ноги, плечі
 • Четвер – відпочинок
 • П’ятниця – руки
 • Субота – відпочинок
 • Неділя – відпочинок

Без збалансованої програми тренувань, в кінцевому підсумку, Ви залишитеся з диспропорційною статурою. Ви не реалізуєте весь свій потенціал, будете схильні до травм і не зможете досягти своїх цілей. Якщо Ви хочете накачатися, знайдіть на нашому сайті статті та програми, які містять необхідну інформацію. Знайдіть програму тренувань, яка буде відповідати Вашим цілям і працюватиме для Вас.

Кардіо тренування

Незважаючи на те, що Вашою метою може бути набір м’язової маси, Ви не повинні забувати про своє серце та легені. Обов’язково додайте декілька вправ у свою програму для зміцнення серцево-судинної системи. Стандартом є близько 30 хвилин кардіо-активності в день. Це можуть бути такі вправи, як біг на відстань або час, стрибки зі скакалкою, плавання, тощо. Виконання аеробних вправ допомагає розвивати витривалість.

Відпочинок

У тренажерному залі м’язи піддаються стресу, а їх ріст відбувається, коли Ви відпочиваєте. Це було доведено багатьма дослідниками. Постарайтеся приділяти, принаймні, 8 годин безперервному нічному сну. Також, було б непогано трохи подрімати протягом дня. Поки Ви перебуваєте в стані спокою, відбувається синтез білка. Ваше тіло стає здатним більш ефективно працювати, що сприяє більш кращому росту і відновленню.

Дієта

Коли мова заходить про успіх у бодібілдингу для початківців, то дієта становить 80% від усього рівняння успіху в бодібілдингу. Ви напевно відводите харчуванню другорядну роль, їсте один або два рази на день і, ймовірно, споживаєте багато фаст-фуду або продуктів, які можуть бути зручними для Вашого способу життя, але не є ефективними в досягненні Ваших цілей. Тип дієти, якої Ви повинні дотримуватися, щоб володіти тілом своєї мрії, може бути зовсім не схожий на Ваші усталені звички. Ось з чого Вам слід почати:

 • Харчуйтеся 5-6 разів на день;
 • Обов’язково споживайте м’ясо з низьким відсотком жиру – риба, курка, індичка, яловичина;
 • Більше овочів – брокколі, спаржа, зелені боби;
 • Тільки хороші вуглеводи – гречка, вівсянка, коричневий рис;
 • Обмежте споживання цукру;
 • Обмежте або виключіть продукти, що піддалися попередній обробці;
 • Додайте хороші жири – горіхи, арахісова паста, авокадо;
 • Пийте більше води.

Не здавайтеся

Більшість початківців розпочинають свій шлях у бодібілдингу надто легко, але швидко розчаровуються як тільки приступають до важких тренувань. Завжди є хлопці в тренажерному залі, які більші і сильніші. Не намагайтеся конкурувати або порівнювати себе з ними. Краще зробити менше з кращою технікою виконання, ніж подолати більшу вагу з поганою технікою. Дайте собі час для вдосконалення і в один прекрасний день Ви будете відповідати на питання того, ким колись були Ви – новачком.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.