Швидкий ріст маси у новачків. Чому так?

Чому новачки набирають масу за декілька місяцівПочинаючи займатися бодібілдингом, багато новачків набирають досить непогану м’язову масу, причому за всього за декілька місяців. У чому причина настільки стрімкої результативності? Чому в наступні місяці приріст не такий відчутний?

І правда, для досвідченого атлета набір 2-3 кг за місяць – дуже хороший результат. Однак для новачків це звичайна справа. Існує думка, що таке різке збільшення м’язової маси пов’язане з інсуліном, кількість якого на порядок зростає через збільшення калорійності і дотримання більш раціональних схем харчування.

Інсулін – найважливіший анаболічний гормон в організмі людини, який виробляється підшлунковою залозою. Його основною метою є зниження рівня цукру в крові і транспортування його в печінку, м’язи та жирові тканини. Іншою важливою функцією інсуліну є регулювання балансу вироблення і розпаду протеїнових структур у м’язових тканинах. Високий синтез інсуліну активізує більший синтез протеїну. Ну а чим більше виробляється білка, тими швидше ростуть м’язи. Тому при будь-якому розкладі атлетові вигідно підтримувати високий рівень інсуліну в крові.

У більшості випадків новачки не змінюють звичний режим тренінгу, віддаючи перевагу одним і тим же схемам. У підсумку через пів року організм адаптується не тільки до навантажень, але і до високого рівня інсуліну, роблячи синтез протеїну менш чутливим до нього. Таким чином, для підтримки анаболічних процесів на належному рівні потрібна більша кількість інсуліну.

Дана теорія знаходить підтвердження і на практиці. Нерідкі випадки, коли спортсмени після невеликої паузи в тренуваннях отримували новий приріст сили і маси. В період таких пауз, як правило, калорійність раціону відчутно падає, що позначається і на рівні інсуліну в крові. Організм знову пристосовується до даного рівня. Однак після відновлення тренувань і режиму харчування рівень інсуліну різко йде вгору, підстьобуючи організм до нового анаболічного стрибка.

Виходячи з цього, щоб мати постійний прогрес на тренуваннях, необхідно не тільки міняти тренувальні схеми і режими, але і приділяти час відпочинку. Це не дозволить м’язам і організму пристосовуватися до навантаження і знижувати їх вплив на організм атлета.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.