Спортивне харчування, декілька поширених помилок.

Спортивне харчуванняСпортивне харчування – це продукти, що складаються із суміші білків і вуглеводів, призначені для людей, що займаються спортом або ведуть активний спосіб життя.

Незважаючи на широке поширення, спортивне харчування викликає чимало сумнівів і побоювань у споживача.

Чи відповідають вони дійсності?

Спробуємо розглянути і спростувати основні побоювання і сумніви, які можуть виникнути у спортсменів, які роздумують чи потрібно вживати спортивне харчування і спробуємо дати відповіді на основні питання, що виникають при вживанні спортивного харчування.

Помилка №1. Спортивне харчування призначене тільки для спортсменів, що займаються бодібілдингом.

Першість в освоєнні даного виду харчування, дійсно, належало професійним спортсменам, зокрема бодібілдерам, але створене воно було для всіх людей, яким щодня доводиться мати справу з важкими фізичними навантаженням.

Активне фізичне навантаження значно збільшує енергетичні витрати організму – для повноцінної віддачі йому потрібно більше 5000 кілокалорій в день. Здійснимо нескладні розрахунки: 1 кг. каші містить близько 3000 кілокалорій, а 1 кг. м’яса – 1700-2000 кілокалорій.

Скільки ж слід вживати їжі протягом дня і скільки часу буде потрібно організму на те, щоб її засвоїти?

Наука оптимально вирішила цю проблему: білково-вуглеводні суміші являють собою своєрідний концентрат поживних речовин, «вичавлених» зі звичних продуктів. 100 грамів такої їжі містять значну кількість кілокалорій – до 800, а засвоюються організмом дуже швидко. Швидше всього засвоюються вміст ампул – маленьких пляшечок, у шлунку відбувається його моментальне усмоктування.

Вчені розробили і протеїнові (що складаються з білків) продукти. Застосування їх дуже широке – вони можуть бути рекомендовані практично всім.

Яке  ж призначення протеїнових продуктів?

Людський організм складається з амінокислот, незамінних для підтримки його життєдіяльності.

Джерелом амінокислот є їжа. Однак сьогодні продукти харчування містять їх у недостатній кількості – сучасні технології обробки позбавляють їжу необхідних організму речовин. Крім того, харчування сучасної людини часто незбалансоване.

Протеїнове харчування усуває і ці проблеми: дана їжа містить збалансований склад необхідних речовин, має невисоку калорійність і є корисною добавкою до звичайної їжі.

Помилка № 2. Придбання продукції відомого виробника – зайва трата грошей, склад спортивного харчування однаковий у всіх виробників.

Тільки відомі виробники, які дбають про свою репутацію, гарантують якість випущених ними продуктів. Продукти відомих марок мають широкий асортимент і проходять спеціальне тестування протягом 5 років, перш ніж надійдуть у продаж.

Невідомий виробник може дати багатообіцяючу інформацію на етикетці, проте вона часто не відповідає дійсності – замість якісного продукту в кращому випадку можна придбати яєчний порошок або сухе молоко, а бажання підтримати хорошу форму може обернутися проблемами зі здоров’ям.

Продукти сумнівної якості не відрізняються широким асортиментом, їх смакові якості також залишають бажати кращого.

Помилка № 3. Спортивне харчування спочатку стимулює ріст м’язової маси, а потім викликає проблеми зі здоров’ям.

У сучасного споживача велике упередження проти «хімії» – сьогодні цінується все натуральне.

Однак якісне спортивне харчування навряд чи заслуговує подібного найменування. Воно не має нічого спільного з анаболічними стероїдами – штучно створеними гормонами, вживання яких веде до серйозних порушень в роботі печінки. До речі, такі медичні препарати відносяться до категорії заборонених.

При вживанні спортивного харчування вам не слід боятися появи значної м’язової маси, якщо тільки ви не нарощуєте її за допомогою спеціальних фізичних вправ.

Слід мати на увазі, що разом з потом організм позбавляється великої кількості незамінних мікроелементів (фосфору, кальцію, калію) і мінеральних речовин. Допомогти в даному випадку може спеціальний спортивний коктейль.

Помилка № 4. Спортивне харчування складається з штучних компонентів, шкідливих для організму.

Фахівці зі спортивного харчування стверджують, що в якості вихідної сировини використовуються тільки натуральні продукти. Так, наприклад, спортивний коктейль виробляють з молока і яєць. З цих продуктів витягують все найнеобхідніше для організму і переробляють за спеціальною технологією.

Помилка № 5. Домогтися гарних результатів у спорті можна і без спеціального харчування.

Як стверджують фахівці, в цьому випадку процес харчування стане нескінченним і негативно позначиться на стані здоров’я: шлунок втомиться від постійного навантаження, поживні речовини будуть погано засвоюватися, а переїдання призведе до утворення жирових відкладень, з якими боротися буде дуже непросто.

Отже, вам доведеться строго стежити за кількістю вживаних білків і вуглеводів, інакше не уникнути негативних наслідків – слабкості під час тренувань, погіршення стану шкіри, крихкості кісток.

Використання спортивного харчування позбавить вас від подібних проблем.

На тренуваннях завжди помітна різниця між спортсменами: ті, які не вживають спеціальне харчування, швидко стомлюються, фізично вони теж слабші.

Помилка № 6. Спортивне харчування необхідно приймати по годинах.

Насправді це правило поширюється лише на тих, хто займається змагальним фітнесом або професійним бодібілдінгом.

На всіх інших ця вимога не поширюється.

Білково-вуглеводні коктейлі слід приймати за 20-30 хвилин до початку тренування, а протеїнові – відразу після її завершення.

Боротися із зайвими кілограмами вам допоможе продукція, що містить L-карнітин – її слід приймати під час тренування і після неї.

Помилка № 7. Спортивне харчування можна готувати в домашніх умовах.

У цьому випадку доведеться забути про тренування в спортивному залі – спеціальне харчування слід вживати за 15 хвилин до початку тренування або відразу після його завершення.

Крім того, вам доведеться вирішити кілька додаткових проблем: упакувати в сумку сік або молоко для розведення порошку, подбати про те, щоб рідина не пролилася під час транспортування.

Не варто робити вдома великі «запаси» спеціального харчування – час зберігання готового продукту обмежена 2 – 3 годинами, і тільки спортсмени – професіонали вживають його тричі в день.

Всім іншим рекомендуються невеликі дози – чоловікам 5-6 порцій на тиждень, жінкам – 2-3 порції в тиждень.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.