Відновлення м’язів після тренування – прискорення процесу.

Відновлення після тренуваньІснує безліч варіантів прискорення процесу відновлення після важкого тренування. Як правило, в більшості випадків нам рекомендують більше їсти і спати. Не кажучи про те, що це дійсно ті поради, які вартують уваги і без виконання їх ніякої розмови про  ріст м’язів не може і бути, скажу – їх недостатньо. У даній статті я розповім про те, як я відновлююся після роботи з великим ваговим навантаженням.

Спосіб перший – заминка. Суть його зводиться до поступового зменшення навантаження протягом останніх 15-20 хвилин тренування. Найкраще цей час поєднати з будь-якоюм низькоінтенсивною аеробною вправою. Я бігаю на біговій доріжці. Можна попрацювати з обручем, можна потовкти грушу, пострибати на скакалці або попрацювати на велотренажері. Можна навіть зайнятися спортивною ходьбою по тренажерному залу. На противагу такій активній фазі відпочинку існує пасивна форма – просто полежати або посидіти. Я б не рекомендував відпочивати пасивно після важких тренувань. Такий спосіб скоріше підходить для відпочинку від невисоких навантажень. Зокрема до нього можна вдатися після пробіжки, або занять спортивною ходьбою. За тривалістю пасивний відпочинок менш активний і триває всього 5-15 хвилин.

Якщо перший спосіб відомий всім, хоча б тому, що його часто рекомендують для відновлення серцевого ритму, то другий спосіб широкій публіці буквально не зовсім відомий. Хоча ним, навіть не усвідомлюючи користуються багато спортсменів . Це звичайний контрастний душ. Як показує практика, швидкість відновлення зростає в 1,5 і більше рази. Коли я в перший раз спробував цей спосіб, то мені вдалося відновити ноги всього за пару днів. Хоча раніше для цього було потрібно не менше 4 доби. Душ повинен бути саме душем, а не прикрученим під стелею краном.

Так само можна в кінці кожного тренування виконувати різні вправи на гнучкість – потягнутися на шведській стінці, повисіти на турніку, сісти на шпагат. Всі вправи на гнучкість володіють відмінним розслаблюючим ефектом. Саме через ці їх особливості деякі спортсмени і відмовляються від їх виконання. Мовляв, це заважає «забивати» м’язи. А ось відпочивати в лазні після важких тренувань ні в якому разі не можна. Занадто велике навантаження на серце. Я знав лише одну людину, яка була здатна на подібний подвиг – щоб з тренажерного залу відразу йти в лазню. До добра це не довело. Тепер він постійний клієнт кардіолога і в тренажерному залі вже не з’являється.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.