Відновлення м’язів після тренування, як пришвидшити процес.

Відновлення після тренуваньВідновлення м’язів після тренування – це досить тривалий процес, розуміння якого дозволяє не допускати помилок як під час набору м’язової маси, так і при тренуваннях спрямованих на спалювання підшкірного жиру. Знаючи основи фізіології свого організму ви не будете задавати дурних питань на зразок таких “Як накачатися за 2 тижні” або “Чому не потрібно ходити в тренажерний зал кожен день?”. Докладний розбір одного з головних тренувальних процесів у силових видах спорту читайте далі.

Для початку пару слів про основну мету більшості тих, хто відвідує тренажерний зал – набір м’язової маси.

Ваші м’язи ростуть не під час тренувань (в цей час вони якраз руйнуються), а під час сну (більшою мірою), тому не забувайте висипатися – це головне правило для успішного росту маси. Тепер про відновлення м’язів, спортивними лікарями воно розбито на 4 фази.

Фаза швидкого відновлення

Цей процес триває приблизно півгодини (у кожної людини свій час відновлення) і запускається відразу після закінчення тренування. Під час швидкого відновлення істотно змінюється наш обмін речовин, нормалізується робота серцево-судинної системи організму, відновлюється до нормального рівня вироблення гормонів стресу (адреналін, кортизол). У кров надходять інсулін і стероїдні гормони.

Фаза уповільненого відновлення

Після завершення фази швидкого відновлення організм приступає до відновлення і регенерації пошкоджених клітин, для цього він прискорює процеси засвоєння з їжі білка і різних ферментів.

Суперкомпенсація

Настає через 2-8 днів після тренування і триває приблизно 5 діб. Вона полягає у створенні організмом додаткового запасу міцності, тобто людина стає більш підготовленою до тих стресових навантажень, які вона отримала на попередньому тренуванні, завдяки цій фазі і збільшується об’єм м’язових тканин.

Втрачена компенсація

Якщо подібного навантаження на протязі фази суперкомпенсації не надійшло, то функціональні та морфологічні характеристики організму повертаються на колишній рівень. З цього вже випливає частота тренувань і те, чому худнуть ті, хто припиняється займатися в залі.

Приблизно так, на думку фахівців, протікає відновлення м’язів після тренування, проте в наших силах зробити його менш руйнівним, для цього після тренування можна скористатися наступними методами:

  1. Завершувати своє тренування розтяжкою, це допоможе відновленню і зробить м’язи більш еластичними.
  2. Глибокий масаж, виконаний фахівцем так само прискорить ваше відновлення і допоможе розслабити м’язи.
  3. Сауна або лазня, вони підвищують температуру тіла і поліпшують кровообіг, а значить, ваші клітини отримають більше кисню і поживних речовин.
  4. Зелений чай, крім жироспалюючого ефекту в чаї міститься багато антиоксидантів, які усувають величезну кількість вільних радикалів у вашому тілі.

Так само не варто забувати і про інший корисний винахід наших вчених – спортивне харчування, яке забезпечує наш організм необхідним для росту м’язової маси амінокислотним профілем.

Під час першої фази відновлення найкраще допомагають організму наступні спортивні добавки:

ВСАА – 3 – 5 гр. допоможуть вам зупинити катаболичні процеси (руйнування м’язових тканин).

Глютамін – 3 гр., його організм використовує для створення енергії і стимуляції вироблення гормону росту

Вода – звичайна вода потрібна для нормалізації водно-електролітного балансу.

Під час другої фази із спортивного харчування можна прийняти наступне:

Сироватковий протеїн – близько 30 гр., постачає ваш організм якісними амінокислотами.

Вуглеводи 60 – 100 грам, замість протеїну і вуглеводів можна прийняти порцію гейнера. Вуглеводи необхідні для засвоєння білка, отриманого від протеїну.

Вода – так само не забуваємо випивати необхідну кількість, а саме 1 літр на кожні 100 гр. спожитого білка.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.