Вибираємо тренажерний зал правильно

Вибираємо тренажерний зал правильноЯкщо ви твердо наважилися зайнятися собою і своїм тілом, то в ідеалі, тренажерний зал повинен стати для вас другим домом. У ньому ви також повинні себе почувати комфортно і комфортно. Адже тільки така атмосфера дозволить досягти максимальної концентрації на силовий роботі.

Зараз в кожному місті, навіть у найменшому, є щонайменше 2-3 тренажерних зали, не рахуючи підвальних аматорських секцій. Так що – вибір є. Що ж до великих міст, то вибір там взагалі дуже багатий. Єдиним питанням залишається як правильно цей тренажерний зал вибрати, виходячи з ваших цілей та фінансових можливостей. Тому пропонуємо далі знайти відповідь на це, хвилююче багатьох питання.

Для початку визначтеся з тим чого ви хочете отримати від відвідувань тренажерного залу. Вирішили ви стати професіоналом бодібілдингу або просто хочете привертати увагу дівчат? Вирішили ви набрати м’язової маси або навпаки схуднути? А може ви переслідуєте всі ці цілі відразу? У кожному разі, від того, чого ви бажаєте і потрібно відштовхуватися при виборі залу.

Припустимо ви вирішили просто виглядати добре і привести себе у форму. Зазвичай з цього і починаються всі походи у тренажерку. Так навіщо тоді вам дорогущі фітнес клуби з професійним обладнанням, логічно? Підійде і найпростіший зал, оснащений парою лежаків для жиму лежачи, декількома основними тренажерами і парочкою розбірних гантелей. Плюсом буде наявність бігової доріжки. Все, більше вам нічого не потрібно і не варто вводити себе в оману і переплачувати купу грошей.

Інша справа, якщо у вас більш серйозні цілі і ви хочете виглядати в рази краще середньостатистичних представників вашого статі. У такому випадку і умови залу повинні бути відповідними. Запам’ятайте, вам не підійдуть зали в яких:

  • Маленька площа приміщення
  • Занадто багато народу
  • Відсутній повний гантельний ряд

Це три головні критерії, за якими ви повинні судити про якість тренажерного залу. І якщо перший пункт може компенсуватися тим, що цей зал відвідує мало людей і ви можете комфортно займатися (без черг на тренажери), то інші два, компенсувати не можна нічим.

Основні критерії вибору тренажерного залу

Отже почнемо, з уже порушених вище, трьох головних критеріїв якості залу.

1) Площа приміщення повинна бути по можливості достатньо великою, відносно кількості людей які займаються там. Це добре позначиться як на комфортності занять, так і на свіжості повітря в залі, що не мало важливо.

2) Ви приходите не так на тусовку, а в цитадель болю і поту, тому кількість людей в ній має бути якомога меншою. Велика юрба відволікає, не кажучи вже про те, що сприяє появі черг на спортивний інвентар. А це нам ні до чого, адже тренуючись по певній програмі тренувань у нас є чіткі часові рамки, як на саме тренування, так і на час відпочинку між підходами. Затримка тут неприпустима.

3) Власники багатьох «бюджетних» залів шкодують грошей на придбання гантелей і таким чином відштовхують частину потенційних клієнтів. Може декілька гантелей там і присутні, але для тих цілей, для яких вони призначені цього буде катастрофічно мало.

Уявіть собі, що ви працюєте за принципом піраміди, підвищуючи вагу від підходу до підходу. А з інвентарю у вас, тільки чотири розбірних гантелі, дві з яких можливо зайняті, а інші потрібно збирати заново перед кожним новим сетом. Не дуже зручно, правда? Не кажучи вже про принцип прогресії навантажень, де вагу гантелей може знадобитися змінювати на 0,5-1 кг, чого в принципі неможливо зробити, використовуючи одні універсальні гантелі.

4) У залі обов’язково має бути присутня силова рама і машина Смітта. Для повноцінного тренінгу ці речі просто необхідні. Силова рама навіщо потрібна, в принципі зрозуміло, а ось машина Смітта, можливо для деяких вимагає пояснень. Припустимо ви виконали задану кількість підходів і повторень у жимі лежачи. Дійшли до відмови і більше не в змозі осилити жодного повторення. Однак ваші грудні м’язи ще можуть попрацювати, але тільки вже за допомогою тренажера.

Машина Смітта контролює траєкторію руху штанги і виключає з роботи дрібні м’язи-стабілізатори. Саме вони, в силу своєї втоми і не дають зробити вам ще кілька підходів в звичайному жимі лежачи. Таким чином, доповнюючи основні підходи жиму лежачи жимами в тренажері, ви збільшуєте інтенсивність навантаження на грудні, а значить і результат буде кращим. Іншими словами м’язи будуть рости швидше. Цей же принцип працює і для інших вправ, які можна виконати у Смітті.

Крім основних критеріїв, можна виділити і декілька допоміжних. Це звичайно ж наявність душа в залі, при чому з наявністю гарячої води. Це і невелика, по можливості, віддаленість залу від вашого місця проживання. Дорога вимотує і займає багато часу, що часто служить однією з причин припинення занять.

Досить важлива і атмосфера, що панує у тренажерному залі. Якщо це так званий «гламурний» зал, в якому збирається відповідна аудиторія, то це не найкраще місце для серйозних тренувань. Зазвичай люди ходять туди з метою якось провести час, поспілкуватися з друзями і створити для себе ілюзію спортивного способу життя. Реальних фанатів качалки там немає. Відповідно така атмосфера буде психологічно тиснути і на вас, не даючи повноцінно зосередитися на тренуванні.

Загалом, друзі, підходьте до вибору залу з усією серйозністю. Від того, який ви зробите вибір, буде залежати і результат вашої роботи.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.