Як розігнати метаболізм?

Прискорити рівень метаболізмуБудь-який живий організм – це маленька лабораторія, в якій постійно відбуваються біохімічні реакції, що відбуваються з поглинанням чи виділенням тепла (енергії). Серцебиття, перетравлювання їжі, підтримання постійної температури тіла, будь-яка розумова чи фізична робота і багато інших процесів, що протікають в організмі, потребують постійного енергетичної підживлення. У свою чергу, їжа, що надходить в організм, є основним джерелом для поповнення енергії. А сукупність всіх процесів перетворення хімічних речовин в організмі, з поглинанням або виділенням енергії, називають обміном речовин, або метаболізмом.

Швидкість протікання метаболізму – це параметр, який визначає здатність організму витрачати енергію на свої потреби. Пояснимо на елементарному прикладі:  у людини з більш низькою швидкістю метаболізму, надлишки невитраченої енергії будуть відкладатися у вигляді жирових відкладень. Тому для того щоб зайва вага не став проблемою, цій людині потрібно або скорочувати свій раціон або якимось чином прискорювати обмін речовин в організмі.

Тому пропонуємо вам для ознайомлення декілька порад, які, на нашу думку, допоможуть прискорити рівень метаболізму в організмі.

1. Не голодуйте і не виснажуйте себе низькокалорійними дієтами.

Відмовтеся від голодних дієт з раціоном, що складається з трьох капустяних листів і однієї морквини. Ви – людина, а не кролик, і для того щоб нормально функціонувати вам потрібна енергія. Коли ми голодуємо, або різко скорочуємо споживання калорій до шкідливого мінімуму, то організм, піклуючись про наше виживання, починає накопичувати жир. Мінімальна кількість калорій, яку необхідно споживати на дієті повинно бути не менше 1200 калорій, все що менше цієї цифри принесе лише короткостроковий результат, набір жирової ваги, і проблеми зі здоров’ям.

2. Дробове харчування.

Наступне, що ви повинні пам’ятати – ви не ведмедик, що наїдається досхочу на зиму, і всю зиму проводить у глибокій сплячці. Принцип – наївся досхочу, але на цілий день, вам не підходить. По-перше, харчуючись подібним чином ви розтягує свій шлунок, а по-друге почуття голоду все одно вас не залишить. Більшість дієтологів вважають, що харчування має бути дробовим і частим. При збільшенні прийомів їжі зменшується її об’єм, що дозволяє виробити звичку не переїдати. При цьому шлунок не розтягується, як при великих обсягах їжі, а зменшується, що, безсумнівно, дає тільки перевагу. Норма для шлунка – це їжа, об’ємом з 200 грамовий стакан.

3. Фізична активність.

Метаболізм безпосередньо залежить від кількості м’язів – чим більше м’язів, тим швидше відбувається процес обміну речовин. Адже, саме в м’язовій масі знаходяться основні каталізатори спалювання жиру в організмі. Не лінуйтеся приділяти більше уваги спорту. Відвідуйте тренажерний зал, займайтеся на турніках, робіть пробіжки вранці, тренуйтесь дома, придбайте бігову доріжку або купіть орбітрек. Одним словом максимально збільшіть свою фізичну активність.

4. Споживайте більше білкової їжі.

Для розщеплення білків організму потрібно вдвічі більше калорій, ніж на розщеплення вуглеводів. Додайте в свій раціон більше білків. Дуже добре вживати білки на вечерю. Білки містяться в м’ясі, курці, рибі, сирі.

5. Пийте.

Не забувайте пити воду, адже саме у водному середовищі і відбуваються процеси обміну речовин. Вода допомагає видалити відходи з організму, і регулює процес травлення. Якщо ви споживаєте мало води, то це може стати причиною накопичення шлаків. Вживайте не менше 2-х літрів рідини. Це і вода і чаї, свіжовичавлені соки, все це прискорює метаболізм. Ще одна порада – пийте охолоджені напої. На засвоєння холодного напою організм витрачає більше калорій, ніж на засвоєння гарячого. Зелений чай теж відмінно підсилює обмін речовин. Одна чашка цього напою прискорює спалювання калорій на найближчі 2 години. Пийте чорну каву. Одна чашка кави без молока також прискорює обмін речовин.

6. Здоровий сон.

Для нормального обміну речовин необхідно спати не менше 8 годин на добу. Під час тривалого і глибокого виробляється гормон росту, який, у свою чергу, впливає на процеси метаболізму. До того ж, організм, який не відпочив за ніч, і не накопичив потрібну кількість енергії для життєдіяльності, почне шукати енергію в іншому – в їжі.

7. Приправи та пряності.

Прятності, такі як імбир, перець та інші сприяють швидкому перетравлюванню їжі і прискоренню метаболізму. Але не варто налягати на них, якщо у вас є проблеми зі шлунком.

8. Контрастні обливання.

Приймайте контрастні душі. Чергування холодної та гарячої води діє як термічний масаж, а він у свою чергу дуже добре впливає на обмінні процеси.

9. Не нервуйтесь.

Під час стресу звільняються жирові кислоти, які перерозподіляються по кровоносній системі й відкладаються в жир. Якщо врахувати, що стрес може «заїдатися» їжею, то ситуація ускладнюється.

10. Менше цукру.

Зменшіть споживання цукру, він переводить організм у режим зберігання жирових запасів.

11. Сауна і лазня.

Сауна і лазня підсилюють клітинну активність, прискорюють обмін речовин, забезпечуючи вільне дихання шкіри. Гарячий пар збільшує циркуляцію в клітинах крові, відкриває шкірні пори і відновлює і прискорює обмін речовин.

12. Менше алкоголю.

Алкоголь значно уповільнює ваш метаболізм. Дослідження британських учених показали, що при прийомі алкоголю разом з висококалорійною їжею організм схильний спалювати менше жирів, а більше відкладати у вигляді жирових запасів.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.