Анатомія станової тяги.

Станова тягаСтанова тяга – це якраз та унікальна вправа, яка одним махом качає і ноги, і спину. Інших таких вправ на світі немає. Так що, станова прямо веде культуриста до головної мети – великій масі фундаментальних м’язових груп.

Анатомія станової тяги:

Великі сідничний м’язи  – розгинають тазостегнові суглоби в момент підйому з позиції   присівши.

Великі круглі м’язи допомагають найширшим м’язам стабілізувати позицію рук під час підйому.

Найширші м’язи стабілізують положення рук, здійснюючи приведення їх до тіла в кінцевій точці підйому.

Біцепси стегон розгинають колінні суглоби, допомагаючи піднятися з позиції присівши.

Верх трапецій допомагає стабілізації голови і плечового пояса.

Анатомія станової тяги

Середина трапеції допомагає стабілізації плечового пояса, бере участь в обертанні лопаток.

Ромбовидні м’язи асистують трапеціям у стабілізації плечового пояса, також беруть участь в обертанні лопаток.

М’язи – випрямлячі хребта  – розпрямляють тулуб в кінцевій фазі підйому.

Латеральні широкі м’язи асистують розгинанню колінних суглобів.

Напівсухожильні м’язи допомагають біцепсам стегон розпрямити колінні суглоби.

Напівперепочаті м’язи допомагають біцепсам стегон розпрямити колінні суглоби

Анатомія станової тяги

Коли станову тягу взялися вивчати вчені, то дуже здивувалися. Надбавка загальної маси тіла під дією цієї вправи ніяк не вкладалася в закон простого складання росту двох м’язових груп. Дослідження показали, що станова викликає безпрецедентно великий викид гормонів-анаболіків – тестостерону та гормону росту. Схоже, це і є головне диво унікального вправи. Виходить, станова ростить не тільки спину і ноги, але і всю мускулатуру в цілому!

Правди заради потрібно уточнити, що станова тяга навантажує не тільки ноги і спину. Якщо описувати її в термінах кінезіології, то вийде, що культурист, виконуючи станову, одночасно робить відразу 8 вправ! Ось список: жим ногами, розгинання спини, згинання ніг, скручування для преса, згинання в зап’ястях, підйоми на носки, тяга донизу прямими руками і шраги!

Станова здається більш важкою вправою, ніж присідання та жим лежачи. І зовсім не тому, що навантажує велетенський масив м’язів. На думку вчених, справа зовсім в іншому. Коли ви тиснете штангу з грудей або піднімаєтеся з глибокої присідання, грудні і квадрицепси попередньо розтягуються. Згідно законам фізіології така розтяжка на старті допомагає м’язам сильніше скоротитися. Що ж стосується станової тяги, то попереднє розтягування робочих м’язів тут неможливо. Фізіологія вже не допомагає, і ви піднімаєте штангу тільки силою свого характеру!

УВАГА!

Якщо у вас була травма попереку, станову тягу робити не можна. І жоден з варіантів станової не стане винятком. Будь-яка станова тяга перевантажує поперек. До цього слід прислухатися всім новачкам. Не варто з першого дня тренінгу хапатися за станову. У більшості початківців слабка поясниця. Спочатку зміцніть її виконуючи гіперекстензіі і нахили тулуба, а вже потім потихенько беріться за станову тягу.

Як було сказано вже багато раз, станова – кращий засіб для накачування загальної маси тіла. Вправа входить в тренувальні програми всіх без винятку професіоналів. Ви робите станову? Відповідь на це питання служить вірним показником вашої мотивації. Якщо так, то ви в нашому спорті людина не випадкова. Якщо ж ні, то ви, можливо, просто не розуміли значення цієї вправи. Ну а тепер, коли питання зрозуміле, йдіть робити станову. Прямо зараз!

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Анатомія станової тяги.: Один коментар

  1. Становая тяга, моё любимое упражнение, так как оно задействует чуть ли не 100% ваших групп мышц. Оно особенно эффективно в прокачке спины! Ну что тут сказать, база на то и база!:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.