Правильна постава – основа для будівництва тіла.

Основа для будівництва тілаСаме правильна постава створює враження тієї самої «спортивної фігури», про яку багато хто мріє. В цій статті давайте розглянемо що ж таке правильна постава і спробуємо описати поради, як просто і швидко виправити свою поставу.

Почнемо з того, що правильна постава – дуже і дуже важлива. Ви ніколи не замислювалися про те, що саме постава формує так звану «спортивну фігуру»? Багато тренують тільки м’язи, забуваючи, що менш м’язистий чоловік з правильною поставою виглядає більш «спортивним».

Пам’ятайте, що посилені тренування грудних м’язів призводять до того, що плечі стягуються вперед, що візуально робить спину вужчою. Крім того, більшу частину дня ми проводимо сидячи за столом, що так само не сприяє поліпшенню постави.

Тренуючи спину, багато хто намагається підняти якомога більшу вагу, перемикаючи роботу з м’язів спини на м’язи плечей, рук і торсу. Пам’ятайте, що спочатку ви повинні навчитися відчувати м’язи спини, а лише потім збільшувати вагу.

Щоб у таких вправах, як тяга штанги до поясу, підтягуваннях або тязі блоку сидячи працювала саме спина – робіть груди колесом, повторюйте знову і знову з маленькою вагою, поки не навчитеся відчувати саме найширші м’язи спини.

Для того щоб «відчути» вашу правильну поставу, встаньте рівно, вдихніть побільше повітря, виставте груди вперед, розправте плечі, відведіть їх трохи назад і вгору, голову тримайте прямо і напружте м’язи преса.

Спочатку таке положення буде здаватися вам досить дивним і незвичним – але вам потрібно звикати тренуватися саме з таким положенням корпусу. Між підходами вставайте перед дзеркалом, знову і знову фіксуйте правильну поставу.

Вправи, які важливо навчитися робити перш за все правильно: станова тяга, жим лежачи та стоячи, тяга до пояса і присідання.

Як виправити поставу?

Теоретично, при правильному виконанні всіх тяг на спину, таких як тяга в тренажері сидячи, тяга штанги до пояса, підтягування та інші, постава зміцнюється – тобто те положення, що описано вище, стає для вас більш «природним».

Відмінно зміцнюють поставу і наступна вправа: зафіксуйте правильну поставу, візьміть у руки неважку штангу, тримаючи її біля пояса – в такому положенні попробуйте швидко походити або побігати на біговій доріжці.

Як правильно тримати поставу

Як правильно тримати поставу

Тренуйте поставу і у повсякденному житті. Під час ходьби намагайтеся приймати положення з правильною поставою, стежте за цим, фіксуйте та поправляйте себе – пройде час, і така постава стане для вас природною. Сидячи, ставте обидві ноги на підлогу і намагайтеся не торкатися всією спиною спинки стільця.

Пам’ятайте, що постава тренується не в спортзалі, а в повсякденному житті – і якщо ви хочете змін, вам завжди потрібно тримати спину рівно, плечі розправленими, живіт підтягнутим, і дивитися вперед, а не собі під ноги.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Правильна постава – основа для будівництва тіла.: 3 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.