Щоденник тренувань – твій персональний тренер

Персональний щоденник тренувань Nakachka.org.uaЩоденник тренувань з бодібілдингу відіграє дуже важливу роль при заняттях в тренажерному залі, так як ведеться він на підставі ваших тренувань і їх результативності. В щоденник тренувань ви повинні записувати всі свої дії на тренуваннях і отримані результати. У результаті у вас з’явитися можливість аналізувати ефективність тієї чи іншої тренувальної програми або програми з харчування.

Персональний щоденник тренувань дасть вам можливість побачити в який період часу у вас були найкращі результати і найбільший прогрес, яка тренувальна програма виявилася найбільш ефективною і в поєднанні з яким раціоном харчування. Або навпаки, ви зможете побачити яка система виявилася найменш результативною в наборі м’язової маси та об’ємів.

Кожному спортсмену просто необхідний щоденник тренувань, точніше не він сам, а можливість переглянути тренувальний процес, по закінченню якогось терміну і зробити певні висновки. А ось вони то нам і потрібні для побудови ідеальної, найбільш оптимальної під наші особливості, тренувальної програми.

Щоденник тренувань з бодібілдингу можна вважати своїм особистим тренером, який допоможе досягти бажаних результатів у заняттях бодібілдингом.

У самому щоденнику тренувань ви повинні старанно фіксувати всі моменти, що стосуються вашого тренування, а також події і обставини, які відбувалися з вами поза спортивним залом, але можуть мати відношення до тренувань і надати на них будь-який вплив. Плюс до цього, за допомогою щоденника ви може складати план дій на наступні тренування, тим самим покращуючи контроль над процесом тренування і збільшуючи їх коефіцієнт корисної дії.

Відсутність щоденника тренувань, не дасть вам змоги досягти максимального ефекту і результату і це перевірений часом факт, оскільки не проводячи аналізу тренувального процесу, ви не зможете точно визначити, що вплинуло позитивно на вас, а що навпаки завадило на шляху досягнення цілей. І, як наслідок, ви не зможете зробити правильних висновків і поліпшити результативність тренувань. У підсумку ви просто будете тупцювати на місці без очікуваної м’язової маси або бажаного зовнішнього вигляду.

Так що ж таке персональний щоденник тренувань?

Насправді це може бути блокнот, звичайна записна книжка або навіть простий зошит в клітинку. Але для найкращого ефекту бажано використовувати вже готовий, грамотно складений щоденник тренувань в який ви повинні фіксувати всі ключові моменти тренувального процесу і досягнення в тренажерному залі. Наприклад, ви тренували біцепси і м’язи спини. У щоденник ви записуєте дату проведення тренування, список вправ, вагу і кількість підходів виконаних у кожній вправі, час відпочинку між підходами тощо. Тобто ви фіксуєте все, що відбувається під час тренування. Можливо, на перший погляд це може здатися дурним, але завдяки цим «дурощам» у вас з часом повинен вийти архів докладної інформації по вашому тренувальному процесу, що дозволяє зробити висновок і оптимізувати програму тренування саме під вас. Тим більше ви ж не зможете згадати  скільки разів і з якою вагою ви робили ту чи іншу вправу два місяці тому. Та які там два місяці тому, ми не завжди можемо пам’ятати, що робили минулого тижня. А щоденник зможе згадати всі дрібниці і допоможе побудувати програму тренувань, яку не зможе написати жоден тренер, не маючи цих даних. Ви отримаєте свого роду «машину часу», яка покаже вам, що допомогло зробити потужний приріст м’язової маси, наприклад, пів року тому.

Ось так виглядає сторінка нашого щоденника тренувань

Ось так виглядає сторінка нашого щоденника тренувань

Як вести персональний щоденник тренувань?

Насамперед потрібно визначити, за якою тренувальною програмою ви будете працювати, який комплекс вправ увійде в неї, яку кількість підходів і повторень у кожній вправі збираєтеся виконувати, в які дні будете відвідувати тренажерний зал.

Наприклад, ви будете тренуватися по таких днях: понеділок, середа, п’ятниця. Понеділок – ноги, середа – біцепси і спина, п’ятниця – трицепси, дельти і груди. На ноги ви будете робити дві вправи, на спину і біцепси – 3 вправи, для грудей, дельт і трицепсів – 3 вправи. У кожній вправі ви будете робити 2-3 підходи для розминки і 2-3 робочих підходи і в кожному підході ви будете виконувати по 8-10 повторень.

Наприклад щоденник тренувань, можна скласти в Excel. Розграфити колонки – вписати вправи і занотовувати все що відбувається в тренажерному залі.

Виглядати це може ось так:

  • Жим лежачи: 40х8 60х8 80х8 100х8 100х8 100х8
  • Біцепс зі штангою стоячи: 10х8 20х8 30х8 40х8 40х8 40х8
  • І так далі по кожній вправі

Виглядати персональний щоденник тренувань може як вам буде зручно. Але, все ж таки краще придбати вже готовий щоденник тренувань.

Що потрібно записувати в щоденник?

У щоденник можна вносити будь-яку інформацію. В основному це все, що стосується тренувального процесу: вправи, ваги, перерви між підходами і так далі. А також не тільки те, що відбувалася на тренуванні, а поза ним: всі свої вправи, сети, тривалість тренування, самопочуття, раціон харчування, тобто що і коли їли, скільки часу пішло на сон і так далі. До цього списку можна віднести всі лікарські препарати, вітаміни, біологічно активні добавки. Все, що хоч як небуть може вплинути на результат, потрібно відображати в щоденнику.

Навіщо потрібно вести щоденник тренувань?

Практика тренувань безлічі атлетів у різних спортивних залах показала, що атлети, які регулярно вели щоденник тренувань і аналізували його, завжди добивалися високих результатів і завжди могли прогресувати. Так як вони завжди могли виявити свої помилки або повернутися, до тієї тренувальної програми, яка саме для них виявлялася найбільш ефективною.

Не лінуйтеся і ведіть свій персональний щоденник тренувань, і тоді вам не доведеться постійно шукати хорошу програму тренувань, а ви зможете її скласти самі. І вона буде давати максимальний результат саме для вас, ви зможете максимально швидко і ефективно збільшувати м’язову масу і нарощувати м’язи.

Увага!

Замовити персональний щоденник тренувань можна тут: Замовлення Персонального щоденника тренувань.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.