Поняття бази у бодібілдингу.

Базові вправи в бодібілдингуВсі новачки у силових видах спорту і бодібілдери зокрема стикалися з таким поняттям як «база». Що це означає і для чого це необхідно, давайте поговоримо у цій статті.

Новачки в спорті часто звертаються з цікавим запитання до більш досвідчених спортсменів, про те, яким чином швидко накачати той чи інший м’яз. Дане запитання в корні невірне, оскільки принцип розвитку людського організму обумовлений комплексним ростом, а не зростанням окремого м’язу або груп м’язів. В якості прикладу наведемо звичайний біцепс. Для того, щоб збільшити даний м’яз хоча б на 1 сантиметр, бодібілдеру необхідно наростити масу тіла приблизно на 5 кілограмів. Щоб зробити це максимально ефективно і якісно, існує якраз поняття базових вправ – «база».

Базою називають особливі багатосуглобні вправи, тобто ті, при виконанні яких задіяно декілька суглобів. Прикладом є жим лежачи, адже в цьому випадку навантаження на себе беруть плечовий і ліктьовий суглоби.

Крім того, як правило, при виконанні базових вправ задіяний не однин м’яз, а ціла група, а то й кілька груп одночасно. Якщо ж ви тренуєтеся і виконуєте вправи тільки лише для одного м’язу, то це ніяк не позначиться на м’язовій масі, а тому результат буде дуже малоефективним.

База здатна принеси багато користі для організму, особливо на початкових етапах тренувань. Саме базові вправи провокують активне вироблення тестостерону в організмі. А це, в свою чергу, стимулює процес обміну речовин, про користь якого знає кожен спортсмен. Прискорення обміну речовин призводить до того, що спожита людиною їжа починає більш активно і ефективно засвоюватися. При досить швидкому обміні речовин розвиток м’язів можна помітити неозброєним оком.

Найбільш популярними і часто використовуваними базовими вправами є: жим лежачи, присідання, тяга в нахилі, станова тяга, жим стоячи, жим сидячи, а також підтягування на турніку і віджимання на брусах. Під час виконання всіх перерахованих вправ задіюються кілька суглобів і груп м’язів в організмі, а спортсмен отримує підвищений результат від тренувань. Звичайно ж, базові вправи зовсім не можна назвати легкими, адже тут використовується вільна вага, що буде здаватись важким навантаженням, особливо для початківців. Але завжди варто пам’ятати про результат, адже він і є метою занять.

Незважаючи на очевидну корисність базових вправ, дуже багато новачків у бодібілдингу нехтують ними. Велика кількість спортсменів на початкових етапах тренувань віддають перевагу легким пристроям або тренажерам, а тому результат таких вправ, як правило, мізерно малий. Варто пам’ятати, що для якісної побудови свого тіла необхідна важка праця, а базові вправи, безсумнівно, є невід’ємною її частиною.

Звичайно ж, існує думка, що заняття на тренажерах також нелегкі, а тому можуть дати значні результати. Однак не варто забувати, що кожен тренажер має чітку лінію руху, яка ніколи не змінюється. У той час як робота зі штангою або власною вагою набагато динамічніша. З цієї причини навіть самі хороші і ефективні тренажери лише в незначній мірі здатні замінити базові вправи.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Поняття бази у бодібілдингу.: 2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.