Циклування прийому вуглеводів – безпечний спосіб схуднути не втрачаючи м’язи

Циклування прийому вуглеводів – безпечний спосіб схуднути не втрачаючи м’язиЗнову весна та знову постає питання – як скинути зайву вагу без втрати м’язової маси, яка так важко набиралась протягом осінньо-зимового тренувального сезону. Так в чому проблема, скажете ви, низьковуглеводна дієта, разом із збільшенням інтенсивності тренування – ось запорука успіху. І ви будете праві, але, ми вирішили поцікавитись альтернативними дієтами, які не будуть так стресувати організм і пришвидшувати процес спалювання жиру. Одна з таких дієвих дієт – дієта вуглеводного циклування (інші назви: дієта вуглеводного чергування, дієта «зигзаг»). Ця дієта зовсім не складна, якої легко дотримуватись, і вона призводить до впевненої втрати підшкірного жиру, без ризику зниження інтенсивності силових тренувань.

Як працює дієта вуглеводного циклування?

Знаєте гру у «наперсток»? Точно так само буде влаштована наша дієта. Маніпулюючи прийомом вуглеводів, потрібно так «задурити» свій організм, щоб він взагалі відмовився від використання вуглеводів в якості свого головного «палива». Ось тоді у справу піде підшкірний жир, і рівно через місяць вас приємно здивує відображення в дзеркалі – м’язового рельєфу відчутно додасться.

Секрет дієти в тому, що на брак вуглеводів наше тіло реагує негайно, а на їх надлишок – з великим запізненням. З цієї причини організм можна легко «обдурити». Якщо вживати вуглеводів мало, то витрата жиру майже відразу підвищиться. Зате якщо завтра ви навпаки наб’єте живіт вуглеводами, то спалювання жиру відразу не «відключається». Організм тут уподібниться неповороткому океанського лайнеру, який у відповідь на рух штурвала змінює курс неохоче і з великою затримкою.

Отримавши вдосталь калорій, ви забезпечуєте себе енергією. Через добу до організму доходить, що ніякого дефіциту вуглеводів в харчуванні насправді немає, і він вже готовий «вирубати» спалювання жиру. Проте вам слід знову перестати вживати вуглеводи, і тоді ваш організм в переляку відсахнеться від червоної кнопки. Насправді, як він може припинити добування енергії з жиру, якщо вуглеводів в раціоні катастрофічно бракує? Брак енергії означає найгірше – нездужання мозку, чого організм не допустить!

Запасеної енергії вам вистачить, щоб успішно пережити черговий «голодний» період, ну а потім ви знову наїстеся вуглеводами до відвалу. Ваш організм знову спробує застопорити жироспалювання, але ви і на цей раз випередите його, вилучивши з меню вуглеводні калорії…

Ось так, циклуючи прийом вуглеводів, ви змусите своє тіло безперервно спалювати жир. Однак ваш сумарний прийом калорій, що живить тижневий тренувальний мікроцикл, залишиться вкрай високим. Завдяки цьому, ви анітрохи не програєте в інтенсивності, а м’язам для зростання енергії вистачить з лишком. Тим більше, що маховик жироспалювання з кожним тижнем розкручується все сильніше і постачає вам все більше енергетичного палива.

План дієти «зигзаг»

Дана дієта досить проста і передбачає безперевне циклування 4-денних періодів з різним прийомом вуглеводів. Дієта не потребує прив’язки до графіка тренувань. Як влаштувати дні дієти – дивіться у таблиці:

День тижня Вживання вуглеводів День циклу
Понеділок Мало 1
Вівторок Багато 2
Середа Багато 3
Четвер Мало 4
П’ятниця Мало 1
Субота Багато 2
Неділя Багато 3
Понеділок Мало 4

Між 4-денними мініциклами не робіть ніяких перерв. Виконуйте «хвильовий» графік дієти, не намагаючись підлаштувати його під графік тренінгу. Таку дієту можна застосовувати протягом усього року. На відміну від усіх інших «жироспалюючих» дієт вона не уповільнює зростання м’язової маси.

Запам’ятайте: Єдине, що не підлягає змінам, так це прийом білка. Протягом всього терміну він повинен залишатися гранично високим, інакше вашим м’язам не буде з чого себе «будувати».

Вуглеводне чергування vs низьковуглеводна дієта

А тепер давайте порівняємо нашу дієтичну схему з традиційною низьковуглеводною дієтою. Спочатку вона прискорює жироспалювання. Однак енергії одного жиру для силових тренувань ніяк вистачити не може, а тому інтенсивність тренінгу, а разом з нею і його віддача, падають. Негативний баланс калорій реально загрожує здоров’ю, а тому організм обирає парадоксальний вихід – він впадає в «сплячку». Вам, дійсно, нестерпно хочеться спати. Тіло загальмовує всі життєві реакції, від тих, що протікають у корі головного мозку, до лібідо. Тим більше, блокується жироспалювання, адже запасений під шкірою жир стає останнім оплотом у боротьбі з небезпечним дефіцитом харчових калорій.

У нашому випадку ви будете впевнено спалювати жир і нарощувати м’язи, і до того ж не відчуєте ніякого зниження тренувального драйву!

Дієта «зигзаг» може бути адаптована практично під будь-які індивідуальні уподобання та потреби, що робить цю систему позбавленої чітких протипоказань. Однак не варто забувати, що якщо ви вирішили кардинально змінити свій спосіб харчування на досить тривалий час, слід порадитися з лікарем незалежно від того, діагностовані у вас які-небудь захворювання на даний момент чи ви абсолютно здорові.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Циклування прийому вуглеводів – безпечний спосіб схуднути не втрачаючи м’язи: Один коментар

  1. А як ви ставитесь до ідеї – на фоні зменшення кількості вуглводів в раціоні одночасно підвищувати кількість жирів, аби додатково зеншити секрецію інсуліну та пришвидшити схудення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.