Проблеми з набором м’язової маси? Розглянемо кілька факторів.

Фактори росту м'язової маси1. Атлети тренують одні руки

Забувши (або не знаючи зовсім) що найбільші м’язи знаходяться на спині і ногах. Зазвичай, щоб додати 1 см в біцепсі, треба набрати 4 кг м’язів. Ну і за рахунок чого набирати ці самі кілограми, як не за рахунок великих м’язів? Взагалі, чоловіки дуже не люблять тренувати ноги, вважаючи, що «не чоловіче це заняття». А між тим присідання зі штангою нарівні зі становою тягою вважаються вправами які максимально сприяють виробленню тестостерону (чоловічого статевого гормону) Загалом, хочете великі руки – качайте ноги!

2. Перетренованість

Часто новачки, прийшовши до зали, повні ентузіазму і віри в свої сили. І ось з цим самим ентузіазмом накидаються вони на «залізо». Час йде, але результат від тренувань значно менший, ніж очікуваний (якщо він взагалі є). Тоді вони логічно міркують – «ага, якщо я тренувався по 1.5 години і набрав 2 кг за місяць, то при тренуваннях по 3 години я наберу вже 4 кг!». Логіка залізна, але тут відбувається прямо протилежне їх очікуванням. Справа в тому, що прогресує не той, хто багато тренується, а той, хто встигає відновлюватися між тренуваннями. Навантажити м’язи до відмови – справа нехитра, але от зуміти максимально швидко відновитися – це вже мистецтво.

3. Безсистемне харчування

Щоб набирати масу ви повинні споживати приблизно на 15% більше калорій, ніж витрачаєте за добу. Навряд чи комусь вдасться зробити таке, харчуючись лише два рази у день (як роблять деякі). Після кожного тренування ваші м’язи ще кілька днів відновлюються, а значить – потребують підвищених доз білків і вуглеводів. І тільки після того як вони повністю відновлять свої енергетичні запаси – вони почнуть рости. Тому тим, хто тренується в спортзалі, постійно необхідно вживати більше білків і вуглеводів (та й жирів теж) ніж тим хто не тренується. Причому не тільки в день тренування, а кожен день.

4. Невігластво в плані спортивного харчування

Хтось з перших днів тренувань закуповує мішками протеїни та гейнери, свято вірячи в те, що без них м’язи наростити неможливо. А деякі навпаки, навідріз відмовляються їх застосовувати, стверджуючи, що це вірний шлях до імпотенції і т.д. Неправі ті, ні інші. Будь яке (якісне) спортивне харчування абсолютно нешкідливе і є хорошою підмогою до звичайного раціону атлета. Тим більше при сучасному темпі життя (коли немає часу навіть поїсти). Але лише підмогою, і натурального харчування ніколи не замінить.

5. Нехтування способом життя

Досить часто вже дорослі люди, завантажені роботою і сімейними справами, приходять в тренажерний зал. Вони думають, що вже самого цього факту цілком достатньо для росту результатів. Але в залі ви проводите кілька годин на тиждень. І все ваше життя поза залом може як сприяти зростанню ваших м’язів і результатів, так і знищити все це. Припустимо, якщо ви після важкого тренування «загуляєте» в нічному клубі до ранку, то це навряд чи сприятиме зростанню ваших м’язів. Це не означає, що ви повинні відректися від всіх і вся і жити тільки заради тренування. Але пам’ятайте, що кожен результат має свою «ціну».

6. Занадто великі ваги на тренуваннях

Новачки часто на шкоду техніці виконання (а часом і своєму здоров’ю) беруть ті ваги, з якими вони не в змозі робити вправу правильно. Тут спрацьовує та ж «залізна» логіка – більше, значить краще! В результаті відбуваються як мінімум дві негарні речі.

1. Закріплення неправильного рухового навику. Така техніка непродуктивна і травмонебезпечна. І потім буває дуже важко перевчитися.

2. Навантаження припадати не на м’яз, який повинен працювати в тому чи іншому русі, а розсіюється по всьому тілу. У результаті людина втомлюється більше ніж зазвичай, а зростання сили і маси немає. Іншими словами ККД будь-якої вправи знижується.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.