Особливості тренувань зі скакалкою

Скакалка - найпростіший тренажерВсім нам з дитинства знайомий такий тренажер як скакалка. Дійсно, скакалка є прекрасним засобом для аеробних тренувань. І підходить для занять як жінкам, так і чоловікам. Скакалка не вимагає великих витрат на придбання, вона не складна в освоєнні, щоб пострибати на скакалці не потрібно ні багато місця ні часу. Витративши на заняття 10-20 хвилин часу на день, ви отримаєте розминку всіх м’язів тіла, поліпшите координацію рухів, будете підтримувати вагу тіла в нормі, підвищите працездатність і забезпечите собі гарний настрій протягом дня. Давайте докладніше розглянемо особливості тренувань зі скакалкою.

Стрибки зі скакалкою чудово розігрівають всі м’язи тіла. Десять хвилин стрибків в середньому темпі прирівнюються до пробіжки на три кілометра.

Коли ви стрибаєте зі скакалкою, працюють ваші ноги, спина, руки. Практично задіюються всі м’язи тіла. Саме тому вправи зі скакалкою чудово підходять для розминки. 5-10 хвилин зі скакалкою, кілька розминочних вправ, легка розтяжка – це найоптимальніша ранкова зарядка. Бадьорості та гарного настрою після неї вистачить на весь день.

Якщо стрибати регулярно і досить тривалий час (20-30 хвилин), то можна досягти істотного зниження зайвої ваги. Півгодини стрибків зі скакалкою дозволять спалити вам 150-250 калорій в залежності від ваги тіла.

Так як стрибаючи з скакалкою ви виконуєте енергійні рухи, то ви активно дихаєте. Це прискорює кровообіг. Відповідно, відбувається активізація роботи серцево-судинної системи. Обмін речовин прискорюється, що призводить до покращення роботи всіх органів і систем організму. Це приносить оздоровчий, тонізуючий ефект.
Ви можете стрибати на скакалці з різною швидкістю. Тому, змінюючи швидкість стрибків, можна чудово тренувати серце чи легені за рахунок збільшення і зменшення навантаження.

Окрім збільшення швидкості можна ускладнювати стрибки і іншими способами: стрибати вище, піднімати високо коліна, робити кругові рухи руками, тощо. Всі ці способи допоможуть збільшити навантаження на м’язи і серце та дадуть більш виражений тренувальний ефект.

Крім того, тривалі стрибки на скакалці сприяють спалюванню підшкірного жиру і позбавлення від зайвої ваги.

Так, стрибки зі скакалкою – це механічно складний рух. Вони відмінно розвивають м’язову координацію. Посудіть самі: щоб довго стрибати зі скакалкою, необхідна узгоджена робота багатьох м’язів. Інакше скакалка постійно буде шмагати вас по п’ятах або щиколотках. Або чого гірше по потилиці або спині.

Не даремно ця вправа вважається стандартною у всіх боксерських залах. Боксери – це спортсмени, у яких від спритності і хорошої координації рухів залежить не тільки спортивний результат бою, а часто і здоров’я.

Стрибати зі скакалкою можна в самих різних місцях. Можна вдома, якщо на вулиці мороз або якщо вам так зручніше. Можна прямо на вулиці, дихаючи свіжим повітрям. Ви можете пострибати і в спортзалі для розминки або заминки. Або для основного навантаження. Не дарма зараз у багатьох фітнес-центрах вводять спеціалізовані тренування тільки зі скакалкою.

Також такі вправи не вимагають великих фінансових витрат. Все, що потрібно – це зручні м’які взуття та скакалка.

Стрибати зі скакалкою – зовсім не означає одноманітно стрибати на одному місці. Чим різноманітніші ваші рухи під час стрибків – тим цікавіше тренування і тим більших результатів можна досягти у розвитку здібностей вашого тіла: спритності, витривалості, координації рухів, зниженні ваги.

Можна перерахувати деякі прийоми для стрибків зі скакалкою:

 • Звичайні стрибки на двох ногах.
 • Стрибки поперемінно на кожній нозі.
 • Стрибки по черзі на кожній нозі
 • Стрибки з високим підніманням коліна
 • Стрибки з захлестом гомілки
 • Стрибки з прокручуванням скакалки з боків тулуба.
 • Високі стрибки з подвійним і потрійним прокручуванням скакалки за один стрибок
 • Стрибки з викиданням прямих ніг вперед і назад
 • Стрибки з перехрещуванням рук
 • Стрибки з одночасним обертанням тіла по колу
 • Стрибки з пересуванням вліво-вправо-вперед-назад

Це лише деякі варіанти рухів, за допомогою яких можна урізноманітнити цю чудову вправу.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.