Що робити, коли у Вас травма?

Травми. Як з ними боротись?Травма здатна засмутити будь-яку людину, а про атлетів і говорити зась, для них це велика трагедія, так як порушується хід тренувань, і зупиняється прогрес. І якщо Ви завжди звикли відчувати себе на  на 100% у відмінній формі, то навіть невелике хворобливе відчуття в суглобі плеча або кисті буде дратувати і не дасть сконцентруватися на тренуванні. У цій статті ви дізнаєтеся як правильно відновити Ваш організм після травм в короткі  терміни.

1. Вчіться на помилках

Якщо травма отримана внаслідок неправильної методики тренувань або недостатньо чіткої техніки виконання вправ, тоді потрібно не тільки лікувати постраждалу ділянку тіла, але і визначити причину травми та намагатись виправити те, що призвело до такої травми. Безглуздо вирішувати проблему, причину якої ви не розумієте або не намагаєтеся виправити. У такому разі можна зробити ще гірше і спровокувати рецидив.

Не можна бути занадто самовпевненим в питаннях здоров’я. Коли є необхідність сходити до лікаря, зробити рентген, пройти сеанс фізіотерапії або магнітно-резонансної томографії, то це потрібно зробити. Коли ви знаєте причину травми на початкових етапах, то у вас точно є шанс заощадити час і гроші.

2. Змініть харчування

Після травми в період відновлення фізичні можливості атлета досить обмежені. Враховуючи цю особливість, потрібно вибрати правильну дієту. З урахуванням ваших енерговитрат, потрібно знизити калорійність їжі.

Але урізати калорійність не означає голодувати. Організму необхідні все ті ж вуглеводи, білки і жири, але в кількостях кілька менших, ніж були до травми. Якщо раптом у вас серйозна травма і у вас лежачий режим, то потрібно урізати кількість вуглеводів.

3. Оптимізуйте навантаження

Всім зрозуміло, що після травми функціональність тіла буде значно нижчою, ніж раніше. Важливо в цей період тренування проводити, орієнтуючись на відновлення, а не на набір показників таких як сила і маса. Ризик ускладнень необхідно знизити до мінімуму. Використовуйте невеликі навантаження для постраждалої частини тіла, а можливо і зовсім виключіть тренування з навантаженнями для травмованої групи зі своєї тренувальної програми.

Непоганою ідеєю в цей період буде посилено тренуватись, і тим самим підтягти, ті м’язи, які не були травмовані.

4. Реабілітаційний період – жах, але не потрібно падати духом

Ні в якому разі не варто відкладати лікування або зовсім закидати лікування. Хорошою ідеєю буде проконсультуватися з професійним тренером, бажано з таким, який тренував раніше травмованих спортсменів. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря і якщо ви будете тренуватися як треба, то поправитеся ви значно швидше.

5. Поспіх до добра не доводить

Безумовно, важливо відвідувати тренування, але тут може виявитися головною помилкою бажання відновитися за рекордно короткі терміни і якнайшвидше приступити до звичного режиму тренувань. Але ви не супергерой з коміксів, а людина. Ваше тіло саме намагається відновитися в найкоротші терміни. І якщо будете поспішати, то можете отримати травму більш серйозну, просто через те, що на відновлення йдуть всі сили.

Завжди потрібно пам’ятати, що після травми вашим м’язам і суглобам зі зв’язками потрібен ощадний режим, тому навантаження збільшуйте поступово.

У цей період на постраждалу частину тіла варто виконувати вправи з невеликою вагою, а кількість повторень потрібно збільшити до 10-20, а можна і більше. Відповідно вагу потрібно підбирати таку, щоб ви могли витримати 2-3 підходи з такою кількістю повторень. Так ви зможете нагнати більше крові до хворого м’яза або зв’язки, а вона з собою принесе більше мікроелементів, необхідних для відновлення.

І пам’ятайте, легше попередити проблему, ніж її вирішувати. Тому стежте за технікою і під час важких тренувань з використанням більших ваг, завжди вдавайтеся до допомоги напарника.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.