Трохи анатомії. Які бувають м’язи?

Анатомія. Види м'язів.

Завдяки м’язам, точніше, завдяки їх здатності скорочуватися людський організм може виконувати різні рухи, зберігати рівновагу і певне положення тіла в просторі. М’язи, на відміну від кісток і з’єднань, є активним елементом апарату руху

Людське тіло має три види м’язів. Це скелетні м’язи, гладкі м’язи і серцевий м’яз.

Скелетні м’язи – це рухові м’язи, вони відповідають за моторику тіла, тобто утримують тіло у рівновазі і здійснюють рухові реакції. Але вони здатні швидко втомлюватися, і довго відновлювати свою роботу, що слід обов’язково врахувати при тренуванні даного виду м’язів. Сам рух здійснюється безпосередньо через сухожилля – тобто через сполучний елемент, що з’єднує скелетні м’язи з кістками.

Окремі м’язи і групи м’язів покривають фасції, які виконують функцію захисної оболонки. Вони утворені сполучною тканиною і містять колагенові та еластичні волокна. Фасції задають напрям ходу кров’яних і лімфатичних судин і нервів, а в деяких випадках є місцем початку або прикріплення м’язів.

Наступний вид м’язів – гладкі м’язи. Вони знаходяться у внутрішніх органах людини. Відмінна риса даного виду м’язів в тому, що тут взаємодіють скорочувальні елементи, внаслідок чого енерговитрати організму для роботи гладких м’язів будуть значно менші, ніж при роботі скелетних і серцевого м’язів. Завдяки цьому гладкі м’язи можуть працювати протягом тривалого часу з незначною втратою витривалості. Звичайно ж, так як дані м’язи знаходяться всередині органів, тому, ними не можна керувати за допомогою вольового зусилля.

Серцевий м’яз. Дуже працездатний м’яз, але здатний швидко втомлюватися. Серцевий м’яз зміцнюється за допомогою різноманітних тренувань, аеробного й анаеробного характеру. Саме він в першу чергу зміцнюється при тренуваннях, що впливають на серцево-судинну систему.

За допомогою грамотної побудови фізичних тренувань можна зміцнити всі види м’язів. Навіть гладкі м’язи, на які начебто ніяк не можна вплинути, але наприклад, добре розвинені кісткові м’язи  захищають внутрішні органи, і отже зміцнюють гладкі м’язи.

Нас, насамперед будуть цікавити саме скелетні м’язи, адже, якраз тренуючи їх, спортсмени досягають бажаного результату, будь це набір м’язової маси, збільшення силових показників чи витривалості.

Ознайомтесь із спрощеною схемою розміщення скелетних м’язів:

М’язова система людини

М’язова система людини

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.