Присідання чи жим ногами: що краще?

Присідання чи жим ногами: що кращеПрисідання і жим ногами – часто ці вправи розглядають як рівноцінну заміну одну одній, але чи так це насправді?

У цій статті, ми спробуємо розібратись у цьому питанні, порівняємо переваги та недоліки кожної вправи, розкажемо про відмінність між ними, а також, однозначно дамо відповідь – яка вправа краща – присідання чи жим ногами.

Функціональність

З одного боку, за жим ногами недвозначно говорять ваги, які в цій вправі значно перевищують ваги в присіданнях. Але, як не дивно, це не робить вправу більш значущою і кориснішою.

Причина таких рекордів в тому, що при жимі ногами немає необхідності підтримувати тіло в рівновазі, тримати баланс і стабілізувати стегна і спину. Це дозволяє взяти більшу вагу, але при цьому вправа може нести ризик, оскільки на ноги і коліна припадає навантаження, яке вони просто не витримали б у природних умовах, а не в штучному положенні лежачи на спині.

Присідання з точки зору функціональності – одне із самих природних і частих рухів в житті кожної людини. Ви виконуєте присідання десятки разів на день – кожного разу, коли сідаєте і встаєте зі стільця. А коли ви востаннє робили рух, який нагадував би жим ногами? Якщо ви не цирковий артист, то навряд чи пригадаєте якусь схожу ситуацію.

Крім того, при жимі ногами ви не тренуєте спину, що неприпустимо в наше століття сидячої роботи у напівзігнутому положенні.

Техніка

У перевагу жиму ногами часто приводять аргумент про те, що присідання складні для новачка в технічному плані. На ділі – така перевага сумнівна. Адже рано чи пізно присідання все-одно увійдуть до програми тренувань. І людина буде новачком у присіданнях у будь-якому випадку, незалежно від того, скільки він тиснув ногами до цього.

Так може краще освоїти присідання з мінімальною вагою в самому початку, ніж через кілька місяців занять, коли надихнувшись успіхами в жимі ногами, людина і на присідання візьме собі пристойну вагу. І буде розучувати техніку не з тією вагою, з якою просто неможливо травмуватися, а, навпаки, з великою і більш травмонебезпечною.

Гормональний відгук

Інший серйозний аргумент на користь присідань – це гормональний відгук, які вони викликають. Тренування з обтяженнями сприяють збільшенню рівня гормону росту і тестостерону. І присідання – одна з найефективніших у цьому питанні вправ. Жим ногами такого впливу не викликає. Так що, якщо хочете набрати м’язову масу – присідайте.

Користь

Наступний аспект проблеми – це користь обраних вправ для інших видів спорту. Якщо ви займаєтеся, крім усього іншого і для того, щоб поліпшити свої показники в інших видах спорту – то жим ногами вам навряд чи в цьому допоможе.

Причина в специфіці руху: по-перше, присідання змушують атлета розгинатися в колінах і стегнах, а при жимі ногами розгинаються тільки коліна. Стегна же весь час зберігають одну і ту ж зігнуту (по відношенню до корпусу) позицію. А багато видів спорту якраз включають такі рухи, в яких стегна розгинаються. Взяти хоча б такий універсальний і потрібний рух як стрибки вгору.

Друга проблема – це вже згадувана відсутність необхідності в стабілізації при жимі ногами. Практично будь-який вид спорту вимагає хорошого балансу. Присідання же в тій чи іншій мірі задіюють м’язи, що підтримують стабільність і баланс.

Підсумки такі: присідання виграють по всіх фронтах, але, звичайно, і жим ногами не потрібно розглядати як марну вправу. У нього є свої сильні сторони: простіше освоїти техніку, може підійти при деяких видах травм і для реабілітації. Також, жим ногами можна розглядати як додаткову вправу у програмі тренувань.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.