Хочеш великі руки? Качай ноги!

Хочеш такі руки?Не секрет, що новачки під час тренувань у тренажерному залі приблизно 50% – 60% приділяють рукам. У той час як руки це всього лише 15% – 20% від загальної м’язової маси тіла. Зазвичай такий дисбаланс в тренувальному процесі дає результат перші пару місяців. Потім руки просто перестають рости. Хлопці починають робити по 4 – 5 вправ на біцепс і стільки ж на трицепс, думаючи, що руки не ростуть, тому що мало вправ. Качають їх 2 – 3 рази на тиждень, але толку все одно не має.

Знайома картина? Начебто все логічно. Якщо хочеш, щоб якийсь м’яз став більший – треба його тренувати. Але не все так просто. Для початку скажу вам, що для росту м’язів рук цілком достатньо дві вправи на тиждень на біцепс, і стільки ж на трицепс.

Отже, навіщо качати ноги?

По-перше, тренування нижньої частини тіла в більшому ступені сприяє виробленню тестостерону. Так як в таких вправах задіяно більше груп м’язів. А чим більше у вашому організмі тестостерону – тим більше передумов для росту м’язів.

По-друге, наш організм це єдине ціле. І він прагне до збереження певних пропорцій. При великій різниці в розвитку між руками і ногами – руки просто перестають рости.

По-третє, щоб додати 1 см в біцепсі потрібно набрати в середньому 4 кг м’язової маси. А набрати цю масу тільки за рахунок рук – нереально.

По-четверте, роблячи занадто багато вправ на руки ви просто не даєте їм відновитися. Тут є такий нюанс, що тренування рук віднімає не так багато сил, як вправи на ноги і спину. Тому, качаючи тільки руки ви не відчуєте сильної загальної втоми. І це створює ілюзію, що ви недостатньо навантажили ваші біцепси і трицепси. Це небезпечно тим, що ви починаєте тренувати їх ще сильніше, не даючи їм часу на відпочинок.

Звідси висновок – вистачить гвалтувати свої руки! Немає ніякого сенсу качати біцепс стоячи зі штангою, потім тут же сидячи з гантелями, потім боком, раком, потім ще абияк … Краще замість цього поприсідайте зі штангою, або поробіть станову тягу.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.