Рельєф без шкоди для здоров’я.

Рельєф без шкоди для здоров'яПід поняттям рельєфу розуміють майже повну відсутність під шкірою жирового прошарку, а саме коли м’язи проявляють свої обриси до найдрібніших деталей.

Спалювання жиру відбувається в результаті застосування комплексної програми. Вона включає низькокалорійну дієту, аеробний тренінг, силовий тренінг та прийом спеціалізованих добавок.

Домогтися рельєфу не просто. І справа зовсім не у складнощах тренування. Всі зусилля по набору рельєфу зводяться до прискорення метаболізму. Але в тому-то весь секрет, що Ви розганяєте метаболізм, і він набирає інерцію, над якою ви потім втрачаєте владу. Спочатку у вас згоряє жир, а потім починають горіти м’язи.

Насправді, враження таке, ніби ваші м’язи зсередини пожирає невидиме полум’я.

Але це не все. Ви відчуваєте занепад сил, оскільки за довгий період низьковуглеводної дієти витратили всі старі запаси глікогену, а нові не накопичуються. Порушення електролітного складу крові призводять до погіршення провідності нервових шляхів. І все разом це призводить до серйозного занепаду сили. Одночасно приходять депресія і дратівливість. Мучать м’язові судоми. Запалюються суглоби, відбуваються травми м’язів і сухожиль. Порушується сон.

Жоден розсудливий культурист свідомо не піде на таке. Якщо тільки не хоче виступити. Та й то графік скидання жиру підстроюється так, щоб самий пік рельєфу припав на ті години, коли культурист стоїть на сцені. У той же день фотографи метушаться навколо учасників, вмовляючи їх пофотографуватися. Вони знають, настане завтрашній день і від рельєфу не залишиться й сліду. Насправді, нікому з конкуруючих культуристів і в голову не прийде продовжити боротьбу за рельєф і далі – хай заради найефектніших знімків. Аж надто це нездоровий стан, а тому з ним треба швидше покінчити.

Коли ви розглядаєте фото чемпіонів на журнальних картинках, вам може здатися, що рельєф – їх природний стан. Але це зовсім не так. Навіть ті з них, хто весь рік бере участь у семінарах та показових виступах, далекі від змагального ідеалу. Але вони ніколи не виглядають пухленькими.

Справа в тому, що існує золота середина, коли ваше тіло зберігає підшкірний жир, але його так мало, що головні м’язові групи проявлені ефектно і чітко.

Гнатися за чітким і хворобливим рельєфом простому любителю бодібілдингу немає сенсу, а от трохи злити жирок варто.

Вам потрібно розрахувати добову калорійність харчування. Якщо ви споживаєте дуже багато калорій, і велика частина з них припадає на вуглеводи, вони неминуче відкладаються у вигляді жиру, а це, як Ви розумієте, сильно ускладнює завдання отримання пристойної форми. Залишаючись в рамках своєї калорійності, потихеньку починайте додавати кардіотренування. Десь раз-два в тиждень завершуйте тренування в залі 10-хвилинної пробіжкою на доріжці. І дивіться в дзеркало. Якщо бачите, що справа не йде, додайте більше кардіонагрузок. Але не чіпайте калорійність харчування. Це не призведе ні до чого, крім втрати інтенсивності тренувань і загального сповільнення темпів зростання маси.

З кардіотренуваннями будьте обережніші. Як тільки побачите, що м’язи стали краще промальовуватися, здайте назад в сенсі величини аеробного навантаження. Інакше є ризик, що за інерцією ви разом з жиром втратите і частину маси.

Помітите, що стали запливати – знову піднажміть на аеробний тренінг. Ось так, за рахунок поступових вивірених кроків, ви приведете себе в стан нехай не пікового, але цілком пристойного рельєфу, коли у вас буде добре промальований прес, видна сепарація квадрицепсів і підкреслені груди. Ось на цьому вам і треба зупинитися, якщо ви не хочете перейти ту межу, за якою закінчується здоров’я.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.