Амінокислоти для спортсменів: кілька правил вживання

Амінокислоти для спортсменів: кілька правил вживанняСеред існуючих спортивних добавок лідерами популярності являються амінокислоти, які є своєрідним «будівельним» матеріалом для всіх білків у організмі. Це, власне кажучи, той самий білок (протеїн) лише у розщепленому вигляді, що обумовлює його високу засвоюваність. Сьогодні фахівцями розроблені спеціальні амінокислоти, які сприяють ефективному відновленню та росту мускулатури і розраховані на тих, хто інтенсивно займається силовими видами спорту.

Реалізація цих біодобавок через мережу традиційних аптек є досить проблематичною. Для уникнення ускладнень щодо пошуку необхідного виду амінокислот доцільно скористатися можливостями сучасних інформаційних комунікацій. Один із ефективних шляхів вирішення проблеми – купити амінокислоти в Україні на price.ua, де представлено близько 1 000 їх найменувань від рейтингових брендів «BioTech», «Activlab», «FitMax», «OptimumNutrition» та інші. У виборі такої добавки радимо звертати увагу на особливості представлених тут різних груп амінокислот, їх дію на організм та правила вживання.

Види амінокислот та їх сфери дії в організмі

Усі наявні амінокислоти умовно поділяються на такі основні групи:

  • Замінні – аланін, аспарагін, глютамін, гліцин, пролін, серін, цитруллін, таурін, цистеїн, орнітин. Можуть надходити до організму разом з їжею або ж самостійно синтезуватися у ньому в разі необхідності. Впливає на регулювання рівня цукру в крові, формування з’єднувальних тканин, функціонування нервової системи, детоксикацію організму, активізацію процесів обміну речовин.
  • Умовно замінні – аргінін, гістидін, тирозин, цистин. При необхідності виробляються в організмі із незамінних амінокислот. Дія спрямована на детоксикацію печінки, синтез гормонів щитоподібної залози, червоних/білих кров’яних тілець та колагена.

  • Незамінні – валін, лейцин, ізолейцин, фенілаланін, лізин, метіонін, треонін, триптофан. Ця група не виробляється в організмі і може надходити до нього лише з їжею або у вигляді добавок. Їх дія спрямована на процеси в м’язах, хрящах, зв’язках, імунну систему, відновлення пошкоджених тканин нирок та печінки, управління сном, апетитом, больовим порогом, втомою
  • Умовно незамінний комплекс «ВСАА» (Branched-chain amino acids -амінокислоти із розгалуженим ланцюгом), який складається із валіна, лейціна, ізолеціна. Їх ефективність проявляється в оберіганні м’язів від пошкодження, збільшення їх сухої маси, зниження відсотків жиру в організму, підвищення силових показників. Відрізняється від своїх «побратимів» високим ступенем засвоюваності.

Наскільки швидко ви досягнете бажаного ефекту залежить від адресного вибору препарату з тієї чи іншої групи та уникнення помилок при їх вживанні.

Як правильно вживати амінокислоти?

Відповідь щодо вживання конкретних препаратів (в пігулках чи капсулах) можна знайти в інструкціях до них. Проте окрім цього існують загальні правила прийому, а саме:

  • В період максимального засвоєння організмом (20-30 хвилин до/під час їжі).
  • При максимальній потребі організму в них (20-30 хвилин після тренування) як засіб «суперкомпенсації». Спортсмени, які «працюють» на масу, приймають препарати ВСАА на ніч.
  • Амінокислоти ніколи не вживають натщесерце
  • Обов’язкове дотримання вимог дозування за інструкцією від виробника.
  • Врахування несумісності споживання спортивних добавок з алкоголем.
  • Під час прийому препаратів уважно слідкувати за реакцією організму, зокрема, функціонування нирок, порушення сну.

Дотримання цих нескладних правил вживання амінокислот «без фанатизму» дозволить вам досягати високих спортивних результатів та насолоджуватися відчуттями повноти життя.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.