Чому необхідно часто їсти?

Чому необхідно часто їстиДієтологи вже давно зійшлися в думці, що харчуватись потрібно як мінімум 5 разів на день, а в ідеалі – 6 разів. Ідеал від мінімуму, як не важко помітити, не дуже сильно відрізняється. Професійні бодібілдери перейшли вказаний рубіж, і стали приймати їжу кожні 2 години. Втім, левову частку їх раціону складають елементи спортивного харчування. Давайте спробуємо розібратися – чому ж так важливо їсти часто, але невеликими порціями.

– По-перше, наш організм за один прийом їжі в змозі засвоїти лише обмежений обсяг поживних речовин. Причому швидкість засвоєння, якщо не вважати так званих «вікон» (білкового і вуглеводного) протягом усього дня залишається більш-менш незмінною. Фахівці навіть якось підрахували, що за один прийом їжі наше тіло не в змозі засвоїти більше 30 грам білка – проте, сьогодні ця цифра активно обговорюється, і думка більшості лікарів зводиться до того, що вона не постійна, що вона залежить від особливостей конкретної людини: швидкості її метаболізму, маси тіла, тощо. Так само швидкість засвоєння їжі залежить і від самої їжі. Білок яйця повністю всмоктується за 2-3 години, а м’ясо може перетравлюватися по 6-7 годин. Цей ефект був якраз і покладений в основу роздільного харчування. До того ж невеликі порції дозволяють утримувати загальну калорійність харчування в розумних рамках. Уявляєте, що стало б з Вашим організмом, якби по 6 разів на день ви споживали по 1-1,5 тисячі калорій?

– По-друге, наш організм потребує постійного притоку амінокислот. Інакше він починає їсти самого себе, руйнуючи м’язові волокна. Пояснення тут просте – амінокислоти потрібні нам для різних цілей, в числі яких і регулювання центральної нервової системи, регулювання діяльності мозку. Зрозуміло, що перед такими першочерговими потребами збереження м’язової маси має відносно низький пріоритет. Лише постійне і часте вживання білків здатне задовольнити всі потреби організму. Саме тому професійні спортсмени на ніч буквально «завантажуються» білками – щоб у період тривалого голодування організму було, звідки брати такі необхідні амінокислоти, не використовуючи внутрішні «резерви».

– По-третє, часте споживання їжі призводить до підвищення швидкості метаболізму на 8 -12%, і, як наслідок, пришвидшення швидкості спалювання жирових відкладень – на думку різних фахівців від 1-2 до 7%. На практиці це дозволяє швидше позбуватися зайвої ваги, як, не парадоксально – але це факт.

А тепер невеличке опитування: Як часто ви їсте протягом дня?

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.