Про користь бананів у бодібілдингу.

Користь бананів у бодібілдингуУ тренажерних залах часто можна зустріти тих, хто відразу ж після тренування починає їсти банан. Навіщо спортсмени їдять банани, і чи дійсно вони корисні, давайте спробуємо розібратися у цій статті.

Не секрет, що після інтенсивного тренування запас глікогену в м’язах виснажується. Це пояснюється тим, що м’язи отримують необхідну енергію з глюкози, яка в свою чергу утворюється з глікогену. Тому виникає питання: як не допустити початок критичного зменшення рівня глікогену? Наповнення м’язових клітин глікогеном станеться лише після того, коли ви приймете їжу, яка містить вуглеводи.

Ідеальним варіантом тут підійдуть банани. Вони багаті натуральним цукром, що при переварюванні швидко потрапляє в кров. Це здорова їжа, що швидко втамує голод, вона забезпечить наш організм необхідним джерелом енергії, яка так необхідна після важкого тренування.

У 100 грамах бананів міститься 90 кілокалорій. Також вони містять величезну кількість вітамінів. Банани вважаються хорошим джерелом мікроелемента калію, який виходить з організму спортсмена з потом, що в свою чергу може призвести до судом. Банани містять білок триптофан, який перетворюється в серотонін і сприяє розслабленню організму, що, до речі, дуже необхідно після тренування, сприяє підвищенню настрою.

Цікавий фактом є те, що сушені банани містять в п’ять разів більше кілокалорій, ніж свіжі. Банани, на відміну від цитрусових, не викликають алергічні реакції, що дозволяє зовсім не обмежувати їх споживання.

Отже, після важкого тривалого тренування наш організм потребує наповнення м’язів глікогеном, який синтезується з цукру – глюкози і фруктози. Ідеальним джерелом таких цукрів є банани. Їх вживання після тренування заповнить організм спортсмена енергією і перешкоджає катаболізму (процесу розпаду м’язових клітин). Але банани можна вживати не тільки після тренування. В дорозі, коли немає можливості поїсти, а організму і нашим м’язам, зокрема, потрібна енергія, на допомогу прийдуть банани. Це ідеальна їжа для перекусів. З’ївши 2-3 середніх банана, Ви зможете на годину-півтори вгамувати свій голод.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.