Що їсти після тренування?

Раціон харчування після тренуванняУ найближчі 20 – 30 хвилин після тренування потрібно прийняти їжу, багату білком і вуглеводами. Це єдиний момент, коли допускається включення в харчування вуглеводів з відносно високим глікемічним індексом, тобто швидкі вуглеводи.

В цей період часу в організмі відкрито так зване анаболічне або білково-вуглеводне вікно. З цієї причини харчування після тренування необхідно, головним чином, для відновлення м’язів і активації їх росту, так як практично всі поживні речовини включаються в процеси анаболізму.

Вуглеводи після тренування краще споживати в легкодоступному вигляді з простих, високоглікемічних джерел. Вам необхідно добитися підйому рівня інсуліну – цей гормон має анаболічні і антикатаболічні властивості. Вуглеводи потрібні для заповнення витраченої енергії, і якщо організм не отримує достатню їх кількість, то починається руйнування м’язових тканин під впливом катаболічних процесів.

Вуглеводні продукти, які рекомендується включити у раціон після тренування:

Гречана крупа (гречана каша);
Перлова крупа (перлова каша);
Пшоняна крупа (пшоняна каша);
Вівсяна крупа (вівсяна каша);
Білий рис;
Макарони (з твердих сортів пшениці);
Хліб (висівковий);
Мед (у невеликих кількостях);
Банани;
Сік (краще фреш).

Також, відразу після тренування бажано випити протеїновий коктейль з швидким білком або порцію гейнера (який є джерелом як протеїну, так і вуглеводів). Таким способом ви можете збільшити швидкість синтезу нового білка в м’язах як мінімум в три рази (в порівнянні з відмовою від харчування після тренування). Протеїни також сприяють збільшенню секреції анаболічного гормону інсуліну та надають виражу відновну дію на м’язову тканину.

 

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.