Правильна дієта при сушінні та роботі на рельєф.

Дієта при сушінніУ цій статті розглянемо деякі рекомендації по використанні особистої дієти, яка допоможе отримати м’язовий рельєф під час циклу сушіння м’язів, або, як його ще називають цикл «сушки». Дієта для рельєфу потрібна, насамперед людям, які мають необхідну кількість м’язової маси, проте, при цьому не страждають від надмірного ожиріння.

Перш за все дієта при сушінні передбачає поступове урізання калорій у раціоні, як мінімум, на 10-20%, в залежності від прогресу жироспалення. По мірі урізання свого раціону, вам необхідно контролювати свою вагу і товщину жирових складок на тілі. Якщо, після декількох тижнів дієти, буде тенденція до зменшення товщини жирового прошарку і маса тіла почне зменшуватись від 1 до 3-х  кілограм в місяць, то можна вважати, що все в порядку.

Урізати раціон в першу чергу слід за рахунок зменшення надходження швидких вуглеводів і тваринних жирів. Можна сказати, що ці харчові компоненти бажано взагалі виключити. Якщо цього буде недостатньо – потрібно продовжувати знижувати кількість вуглеводів і жирів, до отримання оптимального результату.

Але, ні в якому разі, не потрібно виключати повністю повільні вуглеводи, оскільки їх повинно бути у вашому раціоні не менше 40%, але вони повинні бути лише повільними, тобто складними. Повільні вуглеводи містяться здебільшого в кашах, овочах, горіхах, продуктах з борошна грубого помолу і несолодких фруктах.

Пам’ятайте, що дієта при сушінні обов’язково повинна бути збалансованою. Вам необхідно щодня вживати близько 10% рослинних жирів у відношенні до щоденної загальної калорійності дієти. Потрібно вживати в їжу жирну рибу, оскільки вона багата жирними кислотами Омега-3, які сприяють жироспаленню та отриманню м’язового рельєфу.

Забудьте про 3-х разове харчування, харчуйтеся часто, оптимально буде 5-6 разів на добу, але невеликими порціями, це прискорить ваш метаболізм. Не приймайте їжу за 2 години до тренування і 1,5 години після тренування, виключення становлять лише амінокислоти і протеїнові коктейлі.

Постарайтеся додатково приймати вітамінно-мінеральний комплекс, оскільки нестача вітамінів може призводити до руйнування м’язів.

Приймайте з їжею достатню кількість протеїну, тобто білка. Близько 60% можна отримувати зі звичайної їжі, інші 40% бажано отримувати, приймаючи спортивне харчування. Протеїн пригнічує катаболічні процеси і захищає ваші м’язи, при цьому не перешкоджає процесу сушіння. Для максимального результату приймайте комплекс спортивного харчування для сушіння.

Обов’язково контролюйте надходження рідини до організму. Загальний об’єм надходження рідини за добу має становити не менше 2,5 літрів. При нестачі рідини обмінні процеси в організмі сповільнюються, що в свою чергу дуже сповільнює процес схуднення. Також при зневодненні під час тренування кров стає густішою, що підвищує навантаження на серце. Так що пийте більше води під час тренування, наприклад один-два ковтки після кожного підходу. Рекомендується пити чисту негазовану воду.

Також, потрібно розуміти, що хороші результати можна отримати лише при поєднанні дієти і спеціальної тренувальної програми. Для прискорення процесу сушіння в дієту бажано включити спеціальний комплекс спортивного харчування.

Рекомендується обов’язково включити в дієту наступні продукти харчування:

яйця;

нежирне м’ясо;

риба;

бобові – квасоля, горох, боби;

каші – гречана, вівсяна, пшоняна, кукурудзяна та інші;

Овочі та несолодкі фрукти;

Можна також молочні продукти, але обезжирені – кефір, сир, молоко.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.