Протеїн чи амінокислоти? Що краще?

Протеїн чи амінокислотиБільшість людей, які вживають спортивне харчування, часто стикаються з вибором: що все ж таки краще – амінокислоти чи протеїн? А можливо їх можна якимось чином  поєднувати? І як саме оптимально скласти свій графік харчування і підлаштувати його під режим тренувань і відпочинку?

Знайти відповідь на всі ці питання легко, якщо розуміти, як влаштовані ці органічні сполуки. В попередніх статтях, ми докладно розглядали тему амінокислот та протеїну, але тут слід повторитись і дещо пригадати.

Отже, амінокислоти – це органічні кислоти, які є дуже важливими для будь-якого живого організму в якості будівельного матеріалу. У вільному (не зв’язаному з іншими речовинами) вигляді вони швидко засвоюються і надходять у кровообіг. Протеїни – це ті ж самі амінокислоти, але тільки зібрані в певну конструкцію, скріплену особливими хімічними зв’язками. Саме вони і визначають важливість протеїну для спортивного харчування, так як на їх руйнування в шлунково-кишковому тракті необхідно час. Амінокислоти не вміють накопичуватися, тому вони повинні надходити в кров регулярно. Це забезпечується поступовим переварюванням і засвоєнням протеїнів протягом деякого часу.

Такі особливості дозволяють виробити оптимальний план прийому цих сполук протягом дня.

Вранці, перед тренуваннями і відразу після проведених тренувань доцільно вживати амінокислоти як швидко засвоюваний продукт. Для безперебійного «харчування» м’язів вночі і між прийомами їжі чудово впорається складний білок, один з видів протеїну – казеїн. На засвоєння цього протеїну в організму піде декілька годин, протягом яких амінокислоти будуть надходити в кров і виконувати свої безпосередні функції. Але найпопулярнішим у спортсменів є спортивне харчування, у складі якого міститься сироватковий протеїн. Швидкість його засвоєння знаходиться на рівні між амінокислотами і іншими видами білка. Крім того, він володіє і іншими позитивними властивостями для організму. Це дозволяє вживати його і після тренувань, і протягом цілого дня.

Тепер підіб’ємо деякі підсумки. Незважаючи на відмінності, між амінокислотами та протеїнами, вони все ж таки піддаються порівнянню. При дотриманні ряду умов вони навіть взаємозамінні. Потрібно лише підібрати правильний режим харчування. Але краще всього їх комбінувати. Наприклад, вдень слід вживати сироваточний протеїн або казеїн, після тренувань приймати амінокислоти, а на ніч тільки казеїн. Це вигідно не тільки для досягнення хороших результатів в бодібілдингу, але й з економічної точки зору.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.