Протеїн. Розвіюємо міфи.

Міфи про протеїн1. Протеїн потрібно приймати тільки в день тренувань.

Так деякі думають, мотивуючи це тим, що в нетренувальні дні організм не потребує підвищених доз білка. А між тим відновлення м’язів після тренування може розтягнутися на тиждень і навіть більше. І весь цей час їм потрібні амінокислоти (складові частини білків) для відновлення своєї структури і росту.

2. Без протеїну неможливо накачати м’язи

По суті, протеїн потрібен лише в тому випадку, якщо ваш організм відчуває брак білка. При інтенсивних силових тренуваннях і неякісному харчуванні практично неможливо в потрібних кількостях забезпечити ваш організм білками. З іншого боку при правильному і повноцінному харчуванні якісною їжею необхідності в прийомі протеїну може і не виникнути. Так що, накачатися можна і без протеїну, але в більшості випадків – з протеїном це легше зробити.

3. Протеїн садить печінку

Будь високобілкова їжа – це навантаження на вашу печінку. І чим більше ви споживаєте білка в добу, тим більше навантаження на печінку. І протеїни навантажують вашу печінку не більше, ніж білки, які ви отримуєте разом з їжею. Але без білка ваше тіло не зможе існувати. Тому протеїни не садять печінку, але, так як це білок, створюють на неї додаткове навантаження.

4. Протеїни – це дорого

На перший погляд це може здатися так. 1 кг. якісного протеїну коштує приблизно 200 грн. І в цьому кілограмі білка приблизно стільки ж, скільки в 4 кг м’яса. Скільки коштує 4 кг м’яса? Приблизно ті самі 200 грн. Якщо взяти, припустимо, сир – вийде приблизно така ж картина.

5. Протеїн – це «штучна» їжа

Насправді протеїн виробляють з таких продуктів як соя і молоко. Рідше – яйця і м’ясо. За допомогою різних термічних і хімічних реакції з цих продуктів виділяють білок і виходить концентрат у вигляді порошку. І в цьому плані він набагато більше натуральний ніж, припустимо, сухе картопляне пюре.

6. Протеїн потрібен тільки професійним спортсменам

Це все одно, що сказати – білок потрібен тільки професійним спортсменам. Як ви самі розумієте – білок потрібний всім. Буває, що навіть люди, які не тренуються – приймають протеїн, так як у них напружений графік роботи і часто немає часу просто поїсти.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.