Чи можна пити під час тренування?

Вода під час тренуваньЦе питання досить актуальне для всіх спортсменів. Прислухаючись до думки відвідувачів тренажерного залу, часто можна почути абсолютно протилежні точки зору. Одні атлети вважають, що вживати рідину під час тренування не слід, а інші стверджують, що пити не тільки можна, але й потрібно. Давайте вияснимо хто з них правий, а хто ні?

Так можна пити під час тренування в тренажерному залі чи ні?

Водний баланс у людському організмі має велике значення. Досить відзначити, що організм здебільшого складається з води, і нестача рідини в організмі може викликати серйозні ускладнення. Для того, щоб уникнути неприємностей, пов’язаних із зневодненням, слід підтримувати водний баланс на оптимальному рівні.

Під час тренування відбувається потовиділення, тобто має місце активне виведення рідини з організму. В результаті, кров стає більш густа і серцю складніше її прокачувати, а якщо доплюсувати до цього активні фізичні вправи, то можна отримати посилене навантаження на серцевий м’яз. Кров, що загусла погано постачає тканини організму киснем, уповільнюючи відновні процеси.

Нестача рідини в організмі перешкоджає нормальному протіканню обмінних процесів. А для функціонування організму в режимі перевантажень процеси обміну речовин повинні протікати швидко і легко. А без достатньої кількості води в організмі це неможливо.

Вода поліпшує доступ білкових сполук до клітин, а значить, сприяє кращому відновленню. Якщо води в організмі недостатньо, то білка засвоїться менше, а значить, приріст м’язової маси буде утруднений.

Кожен вид спорту має свої особливості. Наприклад: у бігу, у легкій атлетиці і т.д. вживання води слід обов’язково обмежувати, тому що це може знизити показники витривалості.

У бодібілдингу рівень вживання води може мінятися, залежно від напрямку тренування.

Якщо атлет готується до змагань, займається спалюванням жиру і видаляє з організму надлишки води, то обмеження щодо вживання рідини зрозумілі та обгрунтовані.

Але якщо спортсмен нарощує м’язову масу і збільшує її обсяги, то обмеження вживання води буде не тільки невиправданим, але й шкідливим.

Пити краще всього звичайну чисту воду або спеціальні коктейлі. Вживати рідину треба невеликими порціями по 2-3 ковтки, можна після кожного підходу. Якщо раціон не передбачає спортивних коктейлів, найкраще пити звичайну чисту воду.

Холодну воду пити не рекомендується, оскільки вживання холодної рідини в розпаленому стані може викликати застуду.

Надмірне вживання рідини також некорисно. Зайва волога може зробити тренування більш важким і дискомфортним.

Для того, щоб точно визначити в якому режимі і що саме слід пити, потрібно проконсультуватися з тренером. Тренер підкаже, чи слід вживати звичайну воду або має сенс використовувати спеціальні спортивні коктейлі.

Підводячи підсумки, можна сказати, що пити в тренажерному залі потрібно. Але пити потрібно в правильному режимі і не захоплюватися великими обсягами рідини. Витримуючи оптимальний рідинний баланс, можна тренуватися в комфортному режимі і отримувати від процесу тренування результат і задоволення.

 

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Чи можна пити під час тренування?: Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.