Чи можна наростити м’язи без жиру?

Нарощування м'язів без жиру?Це питання хвилює практично кожну людину, яка відвідує спортзал з метою збільшити свою м’язову масу. Адже набрати жирові запаси дуже просто, а позбавитися від них не так вже й легко. Ось вони і проводять час у пошуках варіантів збільшення мускулатури в чистому вигляді, без нарощування жиру.

Слід зазначити, що для того, щоб істотно наростити м’язову масу потрібно правильно тренуватися, правильно харчуватися, забезпечувати організм корисними вітамінами, мікроелементами і давати організму достатньо часу для відновлення. Тільки при дотриманні всіх цих умов можна добитися істотного прогресу за відносно короткий час.

Під правильним харчуванням слід розуміти забезпечення організму достатньою кількістю білків, вуглеводів та інших корисних речовин. При наборі маси калорійність харчування повинна бути дуже високою, причому вуглеводів повинно бути досить багато.

Вуглеводи забезпечують тіло енергією для активних тренувань і відновних процесів. Вони легко засвоюються, забезпечуючи організм високим рівнем енергії.

Білки – це будівельний матеріал для мускулатури, тому білка теж повинно бути досить багато. Але білок засвоюється важче, тобто організм витрачає якусь кількість енергії для його засвоєння.

Таким чином виходить, що для забезпечення безперервного росту мускулатури потрібно вживати велику кількість їжі. Висококалорійна дієта і достатній час відпочинку неминуче призводять до того, що організм виділяє деяку кількість ресурсів для створення енергетичного запасу, а саме у вигляді жирових відкладень.

Існує думка, що таки можна наростити суху м’язову масу без жирових відкладень, просто для цього потрібно вживати дуже велику кількість білка. Таке твердження вірне лише частково. Дійсно, при збереженні правильної схеми тренувань, при достатньому часу для відновлення і багатій білком дієті можна серйозно поліпшити стан мускулатури, можна навіть наростити м’язову масу, але приріст буде не настільки значним, як би цього хотілось.

Підвищене вживання білка це добре. Але білкова їжа дуже складна в засвоєнні, а значить, на певному етапі білок почне погано засвоюватися і не дасть потрібного приросту м’язової маси. Тобто прогрес у нарощуванні мускулатури зупиниться, і буде триматися на певному рівні, який обумовлений генетикою. Подолати цей рівень можна, тільки змінивши спосіб і якість харчування.

Також, якісна і правильна дієта дає змогу додавати приріст у масі при мінімальних приростах жиру  Так звані «жирні» в міжсезонні профі – зовсім не “хом’яки” любителі, які пожирають все на своєму шляху. Давайте розберемося. Жир важить легше ніж літр води, м’язи значно важче ніж літр води. Жир по щільності близько 70% від щільності м’яса. У підсумку з часом при нарощуванні великих пластів м’язів вони в обсязі, щодо колишнього обсягу (на ранніх етапах накачки), починають займати менше об’єму, а жир дещо більше. Це неминуче. Звичайна людина з 15% жиру буде виглядати худіша, ніж 150 кілограмовий профі з 15% жиру/

Так чи можна наростити мускулатуру без жиру?

Солідну мускулатуру без жирових запасів наростити не вийде.

Досвід атлетів чітко дає зрозуміти, що спочатку слід наростити достатню мускулатуру, нехай навіть з надлишками жиру. А коли потрібна суха рель’єфна м’язова маса, можна займатися «сушінням» – позбавленням від жирових відкладень і отриманням потрібної форми. Така схема довела свою спроможність на протязі цілих поколінь спортсменів.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Чи можна наростити м’язи без жиру?: 2 коментарі

  1. трохи розчарований тим, що наростити м’язи без жиру не вдасться. але для мене набирання ваги дуже складна річ на психологічному рівні. я не можу набирати вагу, тому що відразу ж впаду в депресію від набраних кілограмів. потім зовсім не захочу займатися.
    знаю людей, які під час тренувань радіють кожному набраному кг, але це не про мене. я радію кожному скинутому. як бути , і що робити ???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.