Амінокислотний пул та інші сучасні принципи харчування в бодібілдингу.

Сучасні принципи харчування.Останнім часом, бодібілдери і просто спортсмени все більше і більше стали приділяти уваги питанням спортивного харчування та правильного процесу його вживання. І це й не дивно, адже на думку різних авторитетних видань, від цього безпосередньо залежить результат та можливість досягнути ті цілі, які поставив перед собою атлет.

Сьогодні ми вирішили опублікувати досить цікаву з нашої точки зору статтю про амінокислоти, точніше про так званий амінокислотний пул.

Отже, що ж таке амінокислотний пул? За останніми даними експертів в області спортивного харчування й медицини, в організмі спортсмена необхідно постійно підтримувати та званий амінокислотний пул, інакше кажучи, кожні 2-3 години слід вживати в їжу білки і вуглеводи. У цьому випадку катаболізм м’язів буде незначним і організм не буде “з’їдати” сам свої же м’язи. Тому тут треба переходити на систему шестиразового харчування.

Експерти сходяться на думці, що бодібілдерам слід ліквідувати саме вузьке місце в своєму раціоні це нерегулярність прийомів їжі. Ви повинні все розплановувати заздалегідь, у вас повинен бути перший сніданок, другий сніданок, обід, полуденок і вечеря. Сніданок, який багато ігнорують, обов’язково повинен включати натуральні страви.

У вас нічого не вийде, якщо ви будете харчуватися нерегулярно і в той же час будете їсти кілограмами протеїн. Натуральне харчування – ось головний чинник обмінних процесів у вашому організмі. За своїм складом натуральні продукти можуть або загальмувати реакції метаболізму, або різко їх прискорити, тому тут також необхідний виважений підхід. Шукайте такі  продукти, які будуть діяти саме на вас як допінг. Це може бути риба для когось, а для іншого яйця.

Потрібно сказати, що спортивне харчування, а саме порошкові білкові суміші не замінюють звичайний раціон, а лише доповнюють його. Таким чином, для правильного харчування слід  все-таки використовувати натуральні продукти. Технічно, спортивне харчування, дозволяє максимально наблизитись за своєю цінністю до натуральних продуктів, але замінити останні на 100% вони не зможуть.

Лише після того як ви усунули недоліки у своєму раціоні, тоді вам прийшов час завітати в магазин зі спеціалізованими спортивними продуктами.

Спортивне харчування буває трьох видів. Перший вид розрахований на стимуляцію росту м’язової маси. Для прикладу це яєчний, молочний і соєвий протеїн у порошках, який вживають розводячи у воді чи у молоці або соком. До їх складу входять окремі види амінокислот, мінеральних речовин, і вітамінів.

Інші препарати входять в клас енергетиків та стимуляторів і призначені лише для підвищення енергетичного тонусу спортсмена. Їх головними компонентами є вуглеводи, а також речовини, які підсилюють енергетичні реакції. До них належать вітаміни й ті ж амінокислоти, що володіють універсальними функціями.

Третій вид спортивного харчування здатний позбавити спортсменів від зайвого підшкірного жиру, оскільки містить речовини, що стимулюють спалення жирів під дією фізичних навантажень.

Ви повинні завжди пам’ятати, що все спортивне харчування, за винятком тих, які призначені для зменшення ваги, відрізняються величезною енергоємністю. Тому якщо ви не зумієте розвинути достатньої інтенсивності тренувань, то, налягаючи на спеціалізовані продукти, ризикуєте погладшати.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Амінокислотний пул та інші сучасні принципи харчування в бодібілдингу.: Один коментар

  1. Не цікаво. Забагато теорії, нема прикладів, нічого не пропонується. Додайте хоча б 1 рецепт приготування такого коктейлю. Наприклад, в Швеції досить популярні напої на сироватці для бодібілдерів, бо містять глобулярні білки, які такі корисні і легко засвоювані. Я роблю з сироватки квас на суслі(до речі, смачний, схожий на бочковий звичайний), хтось додає свіже вичавлений сік з овочів/фруктів. То доповніть статтю чимось прикладним,так би мовити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.