Основні принципи харчування для набору маси.

Харчування для набору маси

Головний принцип для набору м’язової маси загально відомий і звучить так: маса буде нарощуватись лише тоді, коли обсяг енергії, який надходить у організм у вигляді їжі буде перевищувати обсяг витраченої організмом енергії.

Основні принципи дієти для набору м’язової маси будуть такими:

1. П’яти – шести разове харчування.

Перш за все, при наборі м’язової маси, обов’язково потрібно дотримуватись режиму харчування, а саме харчуватися досить часто. Оптимальним числом прийому їжі буде п’ять – шість разів протягом доби. При такій частоті прийомів їжі не буде перевантажуватися травна система, а в кров будуть постійно надходити невеликі, потрібні для організму, порції певних поживних речовин, які буду протягом всього дня підживлювати ваші м’язи. Якщо харчуватись тією самою кількістю їжі, але лише три рази на день, то поживні речовини будуть надходити в надлишку, і ваш організм дуже скоро почне відкладати їх у вигляді жирових запасів.

2. Дуже висококалорійна їжа.

Близько 70% їжі, що з’їдається вами протягом дня повинна бути висококалорійною, оскільки, в інакшому випадку може виникнути завелика загрузка на травну систему, до того ж знизиться ступінь засвоєння поживних речовин організмом. Абсолютно ніхто не буде  заперечувати корисність овочів і фруктів, але коли поставлена чітке завдання – набрати м’язову масу,то тут їх масова частка не повинна бути вищою ніж 30%. Клітковина, що міститься в овочах і фруктах у великих кількостях буде слабо перетравлюватись і стимулювати скорочення кишечника, що призведе до того, що більша частина калорійної їжі просто не встигне перетравитися.

3. Невисокий вміст жирів і швидких вуглеводів.

Потрібно обмежувати у своєму раціоні кількість продуктів, що багаті тваринами та іншими насиченими жирами. Сюди відносяться: сало, жирне м’ясо, маргарини, ковбаси, вершкове масло, тощо. Для виробництва енергії та стимулювання росту м’язів, організм, насамперед, використовує вуглеводи, тому більша частина надлишкового жиру, що надходить разом з їжею, просто буде відкладатися в жирових клітинах.

Також слід уникати споживання швидких вуглеводів. Найнебезпечнішими з них будуть – усі солодкі вироби, такі як: кондитерські вироби, печиво, торти, морозиво, солодкі фрукти, хлібобулочні вироби. Відомо, що саме швидкі вуглеводи здатні дуже швидко попадати зі шлунку в кров, що призводить до різкого збільшення рівню цукру в крові, у відповідь на це організм буде  переводити глюкозу в жир.

4. Питний режим.

При інтенсивному наборі м’язової маси пришвидшується дуже багато різних метаболічних реакцій, що потребує збільшення кількості споживання споживання води. Оптимальною кількістю споживання рідини буде становити ти в середньому три літри протягом доби, це включаючи рідину, яку ви споживаєте у різних видах, чаї, кава, тощо. Ні в якому випадку не можна допускати розвитку стану дегідратації, тобто зневоднення, завжди необхідно пити при найменшому відчутті спраги.

5. Розподіл порцій протягом доби.

При наборі м’язової маси об’єми спожитої їжі повинні бути приблизно однаковими, проте в першій половині дня, приблизно до до 16:00, ви повинні з’їдати близько 70% всієї  їжі за день. Щодо їжі перед сном, то вона повинна бути легкозасвоюваною і багата білком. Найкраще для цього підходять різні кисло – молочні продукти, а також овочі, бобові, м’ясо птиці, різні салати, варені яйця, м’ясо риби.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.