Станова тяга – основи!

Станова тяга - основи!Чим важча вправа, тим вона корисніша! Тут без питань. Що ж виходить? Найважча вправа буде краще інших ростити масу? Точно! Сміливо вибирай станову тягу!

Коли культуристів – професіоналів просять назвати найефективнішу вправу, то всі як один називають “чужу вправу” вправу з арсеналу пауерліфтерів: станова тяга.

Якщо дивитись далі, то до станової додадуться присідання та жим лежачи. І все-таки, станова тяга залишиться королевою балу. Доведено, що ця вправа ростить не тільки робочі м’язи ніг і спини, але і всю мускулатуру в цілому. Всі вправи в бодібілдингу мають ідентичну заміну. Ті ж присідання можна замінити жимом ногами, а жим штанги лежачижимом гантелей. Ось тільки станову тягу замінити немає нічим.

Немає іншої такої вправи, яка б одночасно качала ноги і спину – головні м’язові групи людського тіла, причому, в рівній мірі ефективно. Втім, для чого рекомендувати всім станову? У невмілих руках штанга принесе більше шкоди, ніж користі. І все тому, що станова тяга – це, і справді, чужа для культуристів – бодібілдерів, вправа. Однак всі, хто її освоїв, кажуть, що народилися у спорті заново.

Станову тягу потрібно виконувати за правилами. Це зробить вправу по справжньому ефективною і вбереже від травм.

  • РОЗМИНКА.

Почніть з повноцінної розминки на кардіо-тренажерах протягом 10 хвилин, Потім зробіть кілька простих вправ для «розігріву» основних робочих суглобів, гомілковостопного, колінного і тазостегнового. Підвищуйте вагу поступово, зробивши не менше 5 розминочних сетів. Атлети з великим стажем тренінгу можуть обмежити таку розминку 3 сетами.

  • СИЛОВИЙ ПОЯС.

Коли ви робите станову тягу в режимі 6-8 повторів, важкоатлетичний пояс одягати не потрібно. Всупереч поширеній думці, пояс не страхує від травми, а тільки полегшує роботу м’язів попереку, знімаючи з них частину навантаження. Точніше він перерозподіляє навантаження, перекладаючи його на прес. Таке порушення балансу тільки шкодить, м’язи попереку і преса повинні природно розділити між собою вагу штанги. У процесі виконання станової координація між ними зростає. У підсумку ви отримуєте потужний м’язовий корсет талії.

  • СИЛА КИСТЕЙ.

Перші розминочні сети втомлять ваші кисті, так що штангу критичної ваги ви, можливо, не втримаєте. Тим не менше, треба намагатися. Спробуйте покрити долоні крейдою. І тільки в тому випадку, якщо це не допомогло, одягайте гімнастичні ремені.

  • ШТАНГА.

Завжди одягайте на кінці грифа замки! Один з крайніх блінів цілком може «від’їхати» від своїх побратимів на пару сантиметрів. Це буде означати збільшення ваги на одному кінці грифа, тобто виникає високий ризик травми.

  • ІНСТРУКТАЖ.

Щоб освоїти правильну техніку виконання станової тяги, прокунсультуйтесь у досвідченого інструктора. Погляд з боку завжди корисніше паперових інструкцій.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.