Про регулярність тренування.

Про регулярність тренуванняРегулярність тренувань – одна з головних складових успіху в спорті. Але з якою періодичністю відвідувати тренажерний зал? Давай розглянемо декілька варіантів і Ви самі визначите, який підходить саме Вам.

Мінімальний об’єм тренувальних навантажень – двічі на тиждень. Як показує практика, при такому підході Вам не загрожує перетренованість і буде спостерігатися певний прогрес. Але такий варіант більше підходить тим, хто тренується в своє задоволення і на високі досягнення не претендує.

Якщо Ви хочете досягти серйозних результатів, тоді Вам доведеться “гарувати” в залі 3-4 рази на тиждень. При такій інтенсивності навантажень, існує два принципи тренувань: цільний і роздільний.

У першому випадку, на кожному тренуванні Ви опрацьовуєте м’язи всього тіла. Обгрунтування для вибору такого варіанта наступні: вчені з медичного відділення Техаського університету в Галвестоні прийшли до висновку, що анаболічні процеси в м’язах найбільш активно протікають на протязі 48 годин після силового навантаження. Після закінчення цього часу біологічні процеси повертаються в норму і далі потрібно вже новий стимул для м’язового росту – наступне тренування. Таким чином, тренуючи тричі на тиждень все тіло, Ви постійно підтримуєте в м’язах анаболізм. Крім того, таке тренування є дуже дієвим при позбавленні від зайвої ваги. Адже чим більше м’язів включається в роботу, тим більше калорій згорає.

При другому варіанті, м’язи верхньої і нижньої частини тіла опрацьовуються в різні дні. Наприклад, Ви тренуєтеся в понеділок-вівторок і четвер-п’ятницю. При такому підході Ви зможете більш інтенсивно опрацьовувати окремі м’язи, так як часу на відновлення у Вас буде більше. Зазвичай роздільні тренування практикують досвідчені атлети, так як при їх рівні навантажень, вмістити в одне тренування вправи на всі групи м’язів досить складно.

Отже виберіть один з цих принципів, спираючись на свої цілі і рівень підготовки. І не бійтеся експериментувати і планувати свої, індивідуальні програми тренувань.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Про регулярність тренування.: Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.