Принципи раціонального харчування при заняттях бодібілдингом.

Раціональне харчування бодібілдерівБудь-який атлет-новачок повинен пам’ятати, що при занятті бодібілдингом, все харчування необхідно розділити на спеціальні відрізки – прийом їжі через кожні три години, через які необхідно приймати їжу.

Харчуватися потрібно не рідше 5-6 разів на день. Для прикладу, за прийом їжі може вважатися здобна булочка і склянка протеїну. Розподіляйте кількість спожитих калорій рівномірно протягом усього тренувального дня. В той же час не варто намагатися дотримуватися строго певної норми споживання калорій. Різкі стрибки й провали у вашому харчуванні будуть тільки перешкоджати нарощуванню м’язової маси.

При занятті спортом, на першому місці стоїть сніданок, оскільки в цей проміжок часу Вам належить споживати значну кількість калорій. Відповідне число калорій рекомендують споживати і після тренувань, коли організм вимагає велику кількість поживних речовин і мікроелементів.

Перший і п’ятий прийом їжі при раціональному харчуванні – найважливіші періоди.

Приймаючи їжу, переконайтеся в тому, що у вашому раціоні присутня достатня кількість першосортного білка, який необхідний для засвоювання амінокислот. Лікарі рекомендують вживати куряче м’ясо, яйця, яловичину, всілякі білкові коктейлі та інші молочні продукти.

Споживання білка повинне бути постійним протягом всього дня тренувань.

Вуглеводи відіграють важливу роль при побудові м’язів. Для того, щоб амінокислоти трансформувати з протеїну в м’язи, необхідний інсулін, який утворюється внаслідок відповідної реакції на надходження відповідних вуглеводів в організм людини.

Якщо Ваш організм схильний до ожиріння, приймайте незначне число ненасичених жирів (чайну ложку оливкової олії на день). В окремих випадках рекомендують приймати риб’ячий жир, який ефективно бере участь у контролі рівня холестерину, поліпшує реакцію людини на інсулін. Не варто занадто налягати на фрукти, так як вони насичені цукрами. Вживайте овочі, багаті клітковиною (шпинат, цвітна капуста, брокколі). Приймайте мультивітамінні комплекси після виснажливих тренувань. Займаючись бодібілдингом, Ви, як початківець, повинні неодмінно пам’ятати про наступне:

  • система бодібілдингу заснована на харчуванні, самодисципліни, тренуваннях;
  • неправильне харчування буде тільки перешкоджати досягненню високих спортивних результатів;
  • перед тим, як почати розробляти індивідуальну дієту, визначитеся з денною нормою споживання калорій;
  • при наборі м’язової маси необхідно додати 10% до вашого звичайного споживання калорій;
  • у вашому раціоні частка протеїну (білка) повинна становити не менше 30% від загальної кількості споживаних Вами поживних речовин. Приміром, атлет, що вживає 3200 калорій в день, повинен отримувати з їжею не менше 240 гр. білка;
  • розбивайте загальну кількість їжі на 5-6 інтервалів, з різницею в 3-4 години;
  • кожна Ваша порція повинна містити певну кількість якісного протеїну;
  • кожна Ваша порція повинна включати певну кількість вуглеводів;
  • дотримуйтеся ретельно – розробленої робочої програми для харчування і тренування, не пропускайте заняття.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.