Присідання з безпечним грифом «Хетфілда».

Присідання з безпечним грифом ХетфілдаЄ такий пристрій, який називається по англійськи «safety squat bar», а у нас його називають «гриф Хетфілда», або безпечний гриф. Деякі з вас, можливо бачили, як цей гриф збирає пилюку де-небудь у кутку помосту для присідань. А бо ж він зовсім відсутній у переважній більшості наших тренажерних  залів. Якщо побачите такий гриф у своєму залі – візьміть його! Поставте на стійку і користуйтеся ним! Такий гриф може внести у процес ваших присідань певну різноманітність, зможе якісно покращити результат від присідань.

Перш за все, гриф Хетфілда не потрібно тримати руками. Це дозволяє триматися руками за ручки на силовий стійці. Через те, що в присіданнях використовуються важкі ваги, у людини з’являється схильність до округлення спини, і в результаті на міжхребетні диски, які так легко змістити, лягає непотрібне навантаження. Цього можна уникнути, якщо триматися за ручки силової стійки руками, підтримуючи тим самим абсолютно вертикальне положення торсу протягом всієї амплітуди руху. Тримаючись руками за стійку, ви не даєте собі впасти ні вперед, ні назад.

Гриф Хетфілда розроблений спеціально для того, щоб врівноважувати навантаження на тіло людини, звільняючи від цього завдання плечі, а також, щоб не залучати плечі в таке небезпечне положення, як це відбувається при присіданнях зі штангою на плечах з прямим грифом. На плечі не діє травмонебезпечний обертальний момент і надмірне розтягування за напрямом впливу штанги, які в довгостроковій перспективі можуть призвести до травм плечового пояса, як заявляє його творець, знаменитий доктор «присідання» Хетфілд. Завдяки унікальній ізоляції квадрицепсів за допомогою цього грифа, тренування ваших ніг перетвориться на щось справді унікальне.

Безпечний гриф Хетфілда - safety squat bar

Безпечний гриф Хетфілда (safety squat bar)

Давайте більш детально розглянемо переваги використання безпечного грифа Хетфілда:

  • Присідаючи з прямим грифом, ви змушені використовувати вагу не більше тої, яку ви можете здолати у своїй найслабшій позиції. Це призводить до того, що ви використовуєте вагу, яка явно недостатня для м’язів в їх сильних позиціях. Ця проблема також вирішується за допомогою використання безпечного грифа, тому що ви отримуєте можливість триматися руками за стійку. Коли ви проходите «найважчу точку» амплітуди, то ви зможете допомогти собі трохи руками. Ця унікальна особливість дозволяє вам працювати з більш важкими вагами в діапазоні руху, де ваша сила максимальна, і дозволяє вам допомагати собі руками в тому діапазоні руху, де ваша сила мінімальна. Таким чином, на всіх точках амплітуди ви будете працювати з максимальним зусиллям.
  • М’яка оббивка безпечного грифа усуває дискомфорт шиї і плечового пояса. А так як вам не доведеться тримати руками гриф, то усувається також і дискомфорт плечових і ліктьових суглобів.
  • Використовуючи руки для регулювання положення свого тіла, ви можете буквально «підігнати» під себе положення власного тіла під грифом з урахуванням власних анатомічних відмінностей так, що ви зможете присідати з максимальним навантаженням.
  • У традиційних присіданнях ви тримаєте вагу позаду себе, відстань між середньою лінією тіла і грифом становить цілих 10 см. Це змушує вас нахилятися або нагинатися вперед, щоб утримати рівновагу. Присідаючи ж з безпечним грифом, вага знаходиться прямо на середній лінії вашого тіла, що повністю усуває необхідність нахилятися вперед, отже суттєво зменшує ризик травмування спини.
  • Нарешті, так як ви тримаєтеся руками за стійку для присідань, вам не доводиться відходити від неї, задкуючи назад перед початком вправи, і вам не потрібно йти до стійки після закінчення вправи. Вже одне це здатне скоротити кількість травм, пов’язаних з присіданнями на 75%.

«Я – великий прихильник цього проекту, тобто безпечного грифа, і вважаю, що кожен спортивний зал повинен мати хоча б один такий» говорить якраз творець такого грифа Хетфілд. «Фактично, більшість майбутніх власників цього безпечного грифа приїжджає саме за ним, бо їхні плечі більше не можуть терпіти становище, в якому їх змушує перебувати прямий гриф при присіданнях зі штангою на плечах.»

На відео варіант виконання присідань з безпечним грифом Хетфілда:

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.