Алкоголь, куріння і бодібілдинг.

Шкідливі звички Вплив на бодібілдераВважається, що алкоголь і куріння речі, які суперечать здоровому способу життя впринципі. Але в реальному житті, часто можна побачити спортсменів, які виходячи з тренажерного залу, закурюють сигарету. Так само і в житті трапляються моменти, коли хочеться дозволити собі чарочку – другу. Але, не дивлячись на це, ці спортсмени можуть володіти досить серйозною м’язовою масою. Чи означає це, що такі шкідливі звички як куріння і алкоголь не значно впливають на приріст м’язової маси?

Давайте розглянемо по порядку вплив шкідливих звичок при заняттях бодібілдингом.

Алкоголь і бодібілдинг

Алкоголь не сприятливо позначається на процесі утворення білка. Навіть відносно малі дози алкоголю здатні зменшити процес білкового синтезу близько на 20%.

Алкоголь сприяє дегідратації (зневоднення) організму. А, як відомо, для якісного засвоєння білка необхідна достатня кількість води.

Алкоголь перешкоджає виробленню і роботі гормону росту та знижує його вироблення близько на 42%.

Алкоголь діє на організмі так як і токсин, тобто отруює організм.

Алкоголь змінює режими фази сну. А, як відомо, найбільш активний процес відновлення і приріст м’язової маси відбувається саме в нічний час.

Алкоголь негативно впливає на печінку і цей природний фільтр організму використовує всі сили на те, щоб очиститися від цього токсину, ігноруючи всі інші свої функції.

Тренування після алкогольних пригод може завдати тільки шкоди. Зневоднений організм буде з труднощами проганяти через нееластичні судини згустки пошкодженої крові, а це дасть додаткове навантаження на серце. Тобто замість продуктивного тренінгу є ризик отримати перетренованість.

Куріння і бодібілдинг

У тютюні містяться нікотинові смоли, оксид вуглецю, тощо. Ці шкідливі речовини викликають прискорене скорочення серцевого м’яза. Посилені навантаження в тренажерному залі плюс вплив куріння дають на виході підвищені навантаження на серце.

Куріння стимулює синтез гормонів стресу і кортизолу, який при підвищених фізичних навантаженнях може викликати катаболізм (розщеплення м’язових волокон).

Куріння змінює артеріальний тиск, посилюючи навантаження на судини і кардіо-аппарат.

Куріння підвищує оксид вуглецю, витісняючи з крові кисень. А для синтезу білка необхідно достатня кількість кисню. Без достатньої кількості кисню в крові якісний приріст м’язової маси буде сильно утруднений.

Куріння знижує ефективність дихального апарату. А для ефективних тренувань легені повинні працювати добре.

Куріння збиває фази сну, погіршуючи відновні процеси. А, як було сказано раніше, чим міцніший сон, тим ефективнішим буде приріст мускулатури.

Кожен з цих негативних факторів (алкоголь і куріння) негативно впливає на приріст мускулатури. А буває так, що ці 2 шкідливі звички поєднуються посилюючи негативний ефект один одного.

Посиденьки у барі в кінці тижня можуть звести нанівець щоденні тренування в тренажерному залі за 7 днів. І кожен спортсмен вирішує для себе сам чи хоче він проміняти тижневі зусилля на веселий уїкенд.

Абсолютна і повна відмова від алкоголю і куріння абсолютно точно потрібна професійним спортсменам. Звичайним людям, які займаються любительським бодібілдингом, потрібно пам’ятати наступне. Для того, щоб алкоголь покинув кров має пройти 1-2 дні. Тільки після цього можна говорити про якусь ефективність тренувань.

Курити безпосередньо перед тренінгом не варто.

Відновні процеси у людей які курять відбуваються набагато довше і вимагають великих ресурсів і зусиль від організму. Те ж саме можна сказати і про алкоголь.

В остаточному підсумку кожен вирішує для себе сам як розпорядитися власними ресурсами. Чи варто витратити їх на спортивні досягнення або ж використовувати на сумнівні алкогольно-тютюнові задоволення.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.