Роздуми про сон: “Всі біди від недосипання”

Здоровий сон - запорука успішного росту м'язівЯк відомо, сон – головний фактор відновлення організму в будь-якому виді спорту.
Якщо Ви активно тренуєтеся, але часу на сон деколи залишається дуже мало і ви недосипаєте – у Вас почнуть проявляється симптоми перетренованості, що нерідко спостерігається у спортсменів.

У сні людський організм відпочиває: відбувається підйом рівня гормону росту і зниження рівня кортизолу (гормон руйнування), здоровий сон є запорукою побудови спортивного і м’язистого тіла. Слід запам’ятати одне єдине правило:

“Відсутність повноцінного сну – відсутність спортивного прогресу»

На роботі, на тренуванні, на прогулянці і навіть при перегляді телевізора наш організм зосереджений на зовнішньому середовищі. А сон – це як раз таки той час, коли організм “зайнятий собою”.

Фізичне, моральне, нервове виснаження – все це наслідки нездорового сну. Не важливо якими “особливими здібностями” володіє Ваш організм, брак сну шкодить кожному: наприклад, призводить до значного зменшення м’язової маси тіла, і збільшення жирового прошарку – це якраз реакція людського організму на стрес.

При нестачі сну в організмі починають активізуватися процеси руйнування, поступово, але впевнено знижується рівень головного чоловічого гормону – тестостерону, знижується лібідо.

Глибокий сон необхідний. У кожної людини своя потреба у сні, але якщо Ви спортсмен, то глибокий сон Вам потрібен, як нікому іншому.

Якщо Ви не висипаєтеся за ніч, зважаючи на низку обставин, спробуйте виділити час днем, хоча б годинку, для сну. Але не забувайте, щоб виспатися вночі, потрібно лягти не в той день, коли треба вставати. Тоді вранці ви відчуєте свіжість, бадьорість, прилив сил, який буде підтримувати Вас на протязі всього дня. У Вас значно збільшитися працездатність.

При хворобі чи травмі немає кращих ліки, ніж сон, адже він здатний набагато підняти рівень Вашого імунітету.

Якщо ви спортсмен, який активно тренується, правильно харчується і вживає якісне спортивне харчування, АЛЕ ПОГАНО СПИТЬ– то всі Ваші старання і витрати підуть коту під хвіст!

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.