Супер-спина. Рекомендації по накачці.

Як накачати супер спинуСильна і могутня спина завжди була еталоном справжнього бодібілдера, але лише деякі атлети можуть похвалитися дійсно накачаною, могутньою спиною з потужними широкими і промальованими трапеціями.

Більшість початківців бодібілдерів день від дня намагаються прокачати свої біцепси і груди, вважаючи саме ці м’язи основними в тілі людини, проте, це далеко не так. Нікому в бодібілдингу ще не вдавалося побудувати величезних рук зі слабкою спиною, адже саме м’язи спини приймають величезну участь в тренуванні рук. Так що насамперед необхідно прокачувати спину, а вже потім переходити на опрацювання більш дрібних м’язів.

З іншого боку накачка спини вимагає дуже багато уваги і сил з боку атлета і часом не просто стежити за результатом. Основні вправи, що застосовуються бодібілдерами-чемпіонами для будівництва спини наступні:

1.Підтягування на перекладині – одне з найстаріших і перевірених вправ для тренування усієї спини. Багато новачків марно недооцінюють його потенціал при наборі м’язової маси. Обов’язково використовуйте його як одну з основних вправ у вашій програмі тренінгу.

2.Становая тяга – безперечно сама масонабірна вправу в арсеналі бодібілдера. Жодна спина ще не була побудована без її виконання. Вона включає в роботу не тільки м’язи спини, але ще відмінно тренує хват і опрацьовує задню поверхню стегна. Також вона дає загальний позитивний вплив на організм і на неї можна розраховувати, якщо ви хочете додати у вазі за рахунок м’язів, а не жирових відкладень.

3.Тяга штанги до пояса в нахилі. Також відноситься до одних з найбільш ефективних вправ для розвитку як сили так і м’язової маси спини і рук. Підходить як для початківця так і для просунутого бодібілдера.

4.Тяга гантелей в нахилі почергово однією рукою – відмінна ізолююча вправа для опрацювання кожної частини спини окремо. Надає відмінний рельєф і форму спинним м’язам.

5.Тяга на верхньому блоці широким хватом до грудей. При виконанні цієї вправи намагайтеся максимально зводити лопатки в нижній точці. Тим самим ви включите в роботу всі м’язові волокна спинних м’язів. Ця вправа по праву вважається відмінним розширювачем спини – ростить найширші м’язи посиленими темпами.

Накачка спини вимагає набагато більших зусиль, ніж тренування фронтальних м’язів тіла людини, тому й опрацьовувати її треба з особливим ентузіазмом і зусиллям.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.