10 помилок новачків у бодібілдингу.

10 помилок новачків у бодібілдингу Дивлячись на деяких хлопців, котрі тільки починають займатись бодібілдингом, деколи можна зробити висновок, що мета їх тренування та дієти – спалити м’язи, а не наростити їх. Але, можливо вони завжди мріяли про худі руки, вузькі плечі та плоскі груди? Насправді, це зовсім не так. Просто вони під час своїх тренувань допускають певні помилки, які характерні для більшості новачків чи любителів даного виду спорту. Тому пропонуємо у цій статті дізнатися про 10 найгірших помилок новачків у бодібілдингу, та як почати виправляти їх!

Ви недостатньо харчуєтесь (через страх погладшати)

Так, додаткові калорії – це у перспективі відкладення жиру на животі, але якщо ви займаєтеся регулярно і правильно, то всі калорії повинні перетворюватися в м’язи. Без додаткових калорій ваші м’язи просто не будуть рости. Фактично, 2000 Ккал в день для середнього молодого чоловіка – ідеальний рецепт для спалювання м’язів. До того ж, це стимулює ваш організм зберігати жир для запасів енергії. Пам’ятайте, чим менше білка ви їсте, тим менше шансів у ваших мускулів оговтатися після тренування.

Ви посилено займаєтеся кардіо

Є три варіанти, як кардіо-тренування перешкоджає росту м’язів: занадто часті заняття, занадто довгі за часом або виконувані на порожній шлунок. Щоденні кардіо-тренування спалюють занадто багато калорій, щоб дозволити вам отримати необхідний для будівництва м’язів надлишок. Те ж саме можна сказати, якщо ваше тренування триває 45 хвилин або довше. А якщо ви почали тренуватися вранці до сніданку, то ваш організм, що знаходиться після сну в катаболічній фазі, починає спалювати м’язи як паливо для отримання енергії замість калорій.

Ви працюєте на виснаження

Велика кількість сетів і повторів на межі – не кращий спосіб наростити м’язову масу. Більше 20 сетів на одну м’язову групу і більше 15 повторів за сет можуть зробити ваші м’язи роздутими, але це буде відбуватися внаслідок наповнення м’язів кров’ю, а не м’язового росту. Вага, яка дозволяє м’язам так легко та довго працювати, не сприятиме їх істотному росту.

Ви прихильник виключно роздільного тренування

Так, ефективність цієї програми не піддається сумніву, адже вона чудово зарекомендувала себе. Однак, якщо ви дотримуєтеся виключно роздільного тренування, то через деякий час м’язовий ріст зупиниться і ефективність впаде до нуля (зазвичай через травми ). До речі, при такому тренуванні слабо навантажуються основні великі м’язи. Через це їм складно злагоджено працювати з дрібнішими мускулами, що погано для важких підйомів – іншої складової швидкого росту м’язів.

Відсутність самоконтролю

Може бути це і нудно, але обов’язково необхідно якось себе контролювати та мотивувати для подальших занять. Якщо відмовитись від самоконтролю, існує велика ймовірність того, що тренування просто стануть монотонними і одноманітними. Тому старайтесь завжди у залі конспектувати свої результати у власному щоденнику тренувань, після занять робити заміри та контрольні зважування, хоча б один раз на місяць.

Ви нечасто харчуєтесь

Їсти рідко це практично те ж саме, що не їсти взагалі. Якщо ви не їсте більш ні 3 години, метаболічні процеси у вашому організмі сповільнюються. Тому, коли ви нарешті поїсте, є велика ймовірність, що їжа відкладеться в організмі у вигляді жиру. Чому? Запитайте у свого тіла, адже воно вважає, що його намагаються заморити голодом і чіпляється за кожну калорію.

Ви рідко змінюєте свою програму тренувань

Тренування за однією і тою ж програмою тиждень за тижнем в кращому випадку зупинить прогрес, в гіршому – призведе до перетренованості. Спроби змінити вагу і число повторень просто дозволить тримати м’язи в існуючому стані. Тільки зміна тренувальної програми допоможе вам розвинути нові м’язові об’єми та силу. Детальніше дізнатися чому потрібно періодично змінювати програму тренувань можна у цій статті.

Ви тренуєте тільки те, що видно у дзеркалі

Зосереджуючись на прокачуванні таких м’язів, як грудні або біцепси, ви лише підтримуєте стан організму в тонусі. 70% сили та маси концентруються в ваших ногах та спині, таким чином, головний потенціал для приросту м’язів залишається невикористаним. До того ж, подібний тип тренування призводить до розбалансованості частин тіла, що підвищує ризик ушкоджень.

Ви не п’єте коктейлі

Випиваючи протеїново-вуглеводний коктейль відразу після тренування, ви заповнюєте запас глікогену і забезпечуєте тіло корисними речовинами, необхідними для відновлення і росту м’язів. Ігнорування коктейлів і очікування наступного прийому їжі – це ігнорування крику про допомогу ваших м’язів.

Ви недостатньо відпочиваєте

Сон – основний час росту м’язів, тому 6 і менше годин сну вночі обмежує ваші природні можливості для нарощування м’язової маси. Різні види активності після ваших тренувань (танці в клубі , командні ігри) і додатковий стрес – допустимі лише зрідка, але небезпечні в надлишку, тому що перешкоджають росту м’язів. Те ж саме можна сказати і про тренування 7 днів на тиждень: ви напевно спалите свої м’язи. При цьому не важливо, тренуєте ви одні й ті ж м’язи , або різні – центральна нервова система у вас одна і вона просто не встигає відпочити.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.