Хочеш схуднути? Лише важке тренування!

Як похудати? Важке тренування!Як відомо, для того щоб схуднути, необхідно більше витрачати енергії, ніж її буде  надходити в організм. Схуднути змушує висока витрата калорій. Однак така методична теза залишає відкритим інше, вкрай важливе, запитання. Що краще? Довге тренування середньої інтенсивності або коротка, але вкрай інтенсивна сесія?

Дискусія велася багато років і призвела до створення революційної інтервальної схеми, коли ви чергуєте короткі спринтерські ривки з періодами помірної інтенсивності.

Навіть за умови рівної витрати калорій, інтервальна схема «спалює» більше жиру, ніж довга марафонська дистанція. Таким чином, суперечка була вирішена на користь високої інтенсивності. Американські вчені вирішили перенести дебати в тренажерний зал. Як відомо, перед змаганнями прийнято різко підвищувати обсяг тренінгу. Однак підвищення обсягу тренувальної роботи тягне за собою зниження робочої ваги, а разом з нею і інтенсивності тренінгу. А що якщо більше віддачі принесе зворотний підхід?

Учені вирішили перевірити вплив на підшкірний жировий прошарок фактору інтенсивності. Для цього вони порівняли дію двох однакових тренувальних програм, одна з яких була доповнена принципами Уайдера.

Дослідники розділили 40 тренованих атлетів на дві групи. Обидві групи займалися в  одному режимі тренування (6-10 повторень у сеті) протягом 2.5 місяців. Однак перша група виконувала тільки один сет, причому до «відмови», а потім доповнювала його декількома форсованими повторами і статичним утриманням ваги протягом 5 секунд. Інша група робила 3 сети по 6-10 повторень, однак обривала сети за 1-2 повторів до «відмови» і не доповнювала їх вправами для підвищення інтенсивності. За підсумком експерименту виявилося, що перша група скинула, в середньому не менше 1 відсотка підшкірного жиру, тоді як втрати жирової тканини у другій групі були мізерно малі.

Дослідження показали, що навіть один високоінтенсивний сет «спалює» більше жиру, ніж три сети середньої інтенсивності.

Таким чином, коли почнете готуватися до пляжного сезону, не підвищуйте обсяг тренінгу за рахунок скорочення робочих ваг. Тренуйтеся важко, доповнюючи «відмовний» тренінг форсованими повторами, ступінчастими сетами і негативними повтореннями.

Однак пам’ятайте, що згідно з новітніми даними науки, застосовувати принцип «до відмови» потрібно тільки в самому останньому сеті вправи.

Висока інтенсивність тренування, помножена на жорстку дієту і регулярні кардіосесії, обов’язково приведуть вас до більш масштабного «спалювання» підшкірного жиру.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.